DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

MEŞİDER’in gecesine yoğun ilgi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
MEŞİDER’in gecesine yoğun ilgi
0

Mersin’deki Şanlıurfa İl ve İlçeler Birlik ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği tanıtım geçesine yoğun katılım gerçekleşti.

MEŞİDER Yönetim Kurulu Başkanı Rojda İstegün, hemşehrileri arasında yardımlaşma, dayanışma, kaynaşma amacıyla kurdukları derneklerinin Mersin’de hatırı sayılır bir konuma geldiğini belirtti ve bu yolda kendisini yalnız bırakmayan yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Söz konusu gecenin düzenlenmesine katkıda bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a teşekkürlerini sunan Başkan İstegün benzer etkinliklere devam edeceklerini kaydetti.   

“Şanlıurfa hem eşsiz bir tarih laboratuarı ve açık hava müzesi hem üç semavi dinin mensupları için ruhani ve manevi bir merkez, hem GAP ile birlikte daha da yükselen önemli bir tarım üretim havzası vasıflarına; madde ile manayı en iyi şekilde mezcetme kapasitesine sahip önemli bir merkez konumundadır.

Modernle klasiğin, eski ile yeninin, sanayi ile tarımın, tarihle kültürün, sanatla turizmin harmanlandığı,

12 BİN YILLIK EFSANE ŞEHİRDİR ŞANLIURFA…

İnanç ve kültürlerin toprağında doğduğu, medeniyetlerin kavşağında buluştuğu, ilk buğdayın ovasında ekildiği, mimarinin ve ilahi dinlerin ilk defa tapınaklarında şekillendiği, yanık ve içli nağmelerin gür seslerde türküye dönüştüğü,

TARİHİN BAŞLANGIÇ NOKTASIDIR ŞANLIURFA…”

Rojda İstegün konuşmasında, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden 6  vatandaşımıza Allah’tan rahmet, tüm yaralılara da acil şifalar diledi.  

Gecede Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Müzik Topluluğu davetlilere konser verdi ayrıca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından çiğköfte ikramında bulunuldu ve paketler halinde isot hediye edildi.

BEYAZGÜLDEN İSTEGÜNE PLAKET

Söz konusu etkinliği düzenleyip Şanlıurfa’nın tanıtımına katkı sağladığı gaziantep escort için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından MEŞİDER Yönetim Kurulu Başkanı Rojda İstegün’e plaket verildi. Taktir plaketini Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül adına geceye katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Turizm Kültür Daire Başkanı Niyazi Kocadağ takdim etti.

YORUM YAP