DOLAR 32,7350 % 1.4
EURO 35,0395 % 0.36
STERLIN 41,5338 % 0.69
FRANG 36,7726 % 1.8
ALTIN 2.452,62 % 2,58
BITCOIN 65.376,00 -2.22

NATO TERÖR ÖRGÜTÜ GİBİ, TÜRKİYE İLE SAVAŞIYOR! İSVEÇ’E

Yayınlanma Tarihi : Google News
0

NATO TERÖR ÖRGÜTÜ GİBİ, TÜRKİYE İLE SAVAŞIYOR! İSVEÇ’E

NATO’nun uluslararası kimliği ile ön planda varlık göstermeye çalışma amacı ile tüm üyelerine stratejik olarak mesafeli durmasının yanında, ayırım gözetmeksizin mesafeli duruşu ile ön plana çıkması gerekiyor. Stratejik duruş göstermelidir.
Türkiye, NATO’ya girmek için büyük özverilerde bulundu. Öncelikle ulusal sanayisinden vazgeçti. Ülkemizin kuruluş ideolojisi olan Altıok’u zaman içinde teker teker kırıp attı. Her alanda tam bağımsız yaşama ülküsünü bir yana bırakıp ABD’ye bağımlılık süreci başladı. Modernleşen ve üretime dayalı tarımımız topal ördeğe döndü. Birçok tarım ürününü ABD’den almak zorunda kaldık. Dünyanın kendi kendine yeten ülkelerinden biriyken NATO ile başlayan süreçte, ABD süt tozu ve margarinleriyle birkaç kuşak çocuk büyütüldü bu topraklarda. ABD çıkarları uğruna Kore’ye gittik. Askerlerimiz, NATO uğruna Kore’de toprağa düştü.
ABD’nin ülkemizde kurduğu Gladyo’nun kışkırtmalarıyla gençlerimiz birbirini kırdı yıllarca. Ulusal bütünlüğümüz etnik köken, inanç temelli bölücü tohumların Gladyo tarafından toprağımıza ekilmesiyle tehlikeye girdi.
Muaveneti batıran ABD… Ülkemizin Kemalist aydınlarını öldürten yine ABD… Bilim adamlarımızın cinayetlerle, kaza görünümlü öldürülmelerinin arkasından Gladyo çıkmakta. Eşref Bitlis gibi yurtsever bir askerin ölümünün arkasından NATO çıkmakta. Ülkemizdeki darbeleri yaptıran da ABD ve NATO.
Kırk yıldır ülkemizin bütünlüğüne, devletimizin varlığına, ulusumun birliğine saldıran terör örgütü PKK’nın en büyük destekçisi ABD/NATO. Bölücü terör örgütünün eline silahı tutuşturan yine sözde müttefikimiz.
ABD ve NATO olmasaydı İsrail, Gazze’de Filistinlileri soykırıma uğratabilir miydi?
Uluslararası kurumlar NATO, BM, AB, Amerika’nın arka bahçesi değil mi?
Türkiye daimi üye ise Türkiye’nin konuştukları neden dikkate alınmıyor da onların söylediği oluyor?
ABD ve NATO olmasaydı İsrail, Gazze’de Filistinlileri soykırıma uğratabilir miydi?
NATO, üye sayısını artırıp sınırlarını genişlettikçe saldırganlaşmakta. NATO’nun genişlemesi ile ABD, gücüne güç katmakta. Güçlenen Amerika, Türkiye’ye daha çok zarar verip ülkemizi daha çok tehdit eder. Bu durumda insan sormadan edemiyor: “Neden ABD ile müttefikiz, niye NATO’dayız?” diye.
NATO kimlere hizmet ediyor?
Başta ve İngiltere olmak üzere İsrail’e hizmet eden örgütsel grubudur. Üye ülkelerin insan gücü askerini her yerde kullanıyor, ama gelelim radar sistemleri, hava sitemleri, uzay sistemleri tamamen ABD elinde.
Türk askeri NATO’da Amerikalı’nın hizmetçisi mi?
TSK vatan görevi için NATO’ya gönderdiği asker vatan savunmasına mı gidiyor, yoksa ABD’li generallerin hizmetçisi olarak mı gidiyor? Sormak gerekir. Kara savaşlarının en güçlü ordusu TSK her an savaşa hazır uzman askerler olmak için siyasi karar ile yeniden on sekiz ay askerlik geri gelmeli. ABD’li askerleri yönetebilecek stratejik güce sahip olmalı. Oflu komutanın NATO mücadelesi: “Ben askerimi temizlik yaptırmaya getirmedim, vatan savunmasına getirdim.” diyerek istifa etti.
NATO uluslararası askeri kuruluş ise Türkiye – Yunanistan sınırında Türkiye’ye karşı neden birlik kurdular?
Başka bir ülkeyi mi menzile aldılar? Hayır. Elbette Türkiye var. Karşılarında tüm adalar, sınırlar NATO tarafından silahlandı. Siyasi boşluk aramaktan başka bir şey değil elbette. Türkiye sahipsiz değil, karşılarında lider var.
Neden Türkiye? ABD aç kaldı, sömürecek ülke arıyor, bahaneler uyduruyor. Türkiye’ye girmek, üçüncü dünya savaşı çıkarmaktır.
Soluğu yetmeden olduğu yere yığılacak ABD.
NATO Türkiye ile Ortadoğu arasında kimi kimlere karşı koruyor?
Ortadoğu’nun tümü bizim kardeşimiz ve elimizden geldiği kadar birleşmeye çalışıyoruz. Neden böyle harekat yapalım? Tabi ki ABD’nin kirli oyunlarının amacı aramızı açmaktır. Birbirimize karşı herhangi düşmanlığınız yok.
ABD Afganistan’a nasıl insanları kullanarak işgal etti ise Irak’ta aynı politika izledi. Suriye ile Türkiye arasını açtı, kendi avuçların içine aldı. İşi gittikçe kolaylaştırdı. Sıra İran’da ve diğerlerinde. Allah hepimize yardım etsin. Yüce Allah’tan dileriz ki güç kuvvet verir de onları hüsrana uğratır.
Birkaç gün önce on iki Mehmetçiğimiz toprağa düşürüldü haince. Ellerindeki silahlar İsveç yapımı. Ceplerindeki paralar ABD’den. Tüm lojistik destekleri Amerika’dan. TBMM’deki siyasi partiler, Mehmetçiklerimize saldırı konusunda üzülme yarışı yapmaktalar. TBMM’deki tüm partilerin önünde altın fırsat var. Bu fırsat bugün TBMM’ye geliyor komisyonda görüşülmek üzere. İsveç’in NATO’ya üyeliği… Partilerin teröre karşı içten karşı çıkışlarının testi olacak İsveç’in NATO’ya kabul edilip edilmemesi. Bakacağız gerçekten PKK’ya ve onun efendisi ABD ve NATO’ya kimler karşı. Kimlerin gözyaşları yüreklerinden akmakta, kimler timsah gözyaşı dökmekte?
Türk halkının ABD ve NATO karşıtlıkları yüzde doksanın üstünde. TBMM, milli iradenin tecelli ettiği yerse bakacağız milletin iradesi mi, yoksa ABD’nin siyasal baskısı mı etkili olacak partilerin ve milletvekillerin üstünde. İsveç’in NATO’ya alınıp alınmaması TBMM üyelerinin milletin vekili mi, yoksa ABD’nin kurşun askeri mi olduklarının bir sınavı olacak. İzleyip göreceğiz bunu.
Tek taraflı veya beş ülkenin aldığı karar ile kurulan platformun kimlere hizmet ettiği ortadadır.
Uluslararası platformda karar varsa olabilmesini düşündükleri ülkeler yedi kıtadan en az bir kurucu gerektirmez mi? Dünya beşten büyüktür.
Türkiye’de yaşayan birçok iş birlikçiler diğerleri gibi ABD’ye karşı ayaklananlar eylem yapsınlar, görelim. Hiç ortalarda yoktular. Davasında haklı olan bir avuç Hamas’a terörist demeyi iyi biliyorlar. “Siz insansınız, onlar insan değil.” zihniyetinden yapanlar hangi akla hizmet ediyor? “Türkiye’de bana yardımcı olun, ne istiyorsanız vereyim, sizlere yaşama hakkı danışayım.” diyenlerin aklına hizmet eden iş birlikçilerdir.
Türkiye’deki iş birlikçiler neden hiç konuşmuyor, ABD’ye karşı ses çıkarmıyor?
Türkiye’ye NATO’da önemli görev neden vermiyorlar?
Tüm kontrol ABD elinde olan stratejik noktalarda silah gücü veya karar mekanizmasına, stratejik yol haritasında Türkiye olmaz ise olmazıdır. Türkiye önemli görevleri fazlası ile yapabilen, bilgi, deneyime sahip. Türkiye’nin ortak kararları öğrenmesini istemiyorlar. Üsleri veya uzay sistemlerini öğrenmelerini istemiyorlar, havacılıkta stratejik güç elde edilmesin diye.
ABD üsleri
Türkiye KKTC Barış Harekatı’na Türkiye’yi sabote etmeleri sonucu, 1975 yılında Türkiye kararı ile ABD üssüne el koyarak Türk bayrağı çekilir ve İncirlik üssü kapatılır. Sonrasında sabotaj kaldırılır, üsler teslim edilir.
Yeni karar ile ASELSAN ve HAVELSAN, TAI kurularak askeri savunma sistemleri çalışmalara başlar. Bugün geldiğimiz son noktada ise savunma sanayinde ilk beş sırada Türkiye.
Gittikçe savunma sanayisine yüklenen Türkiye, tüm dünyanın savunma ihtiyacını karşılayacak seviyeye gelmesidir.
Kimsenin bilmediği bazı silah sistemleri ve pompa sistemlerini Erbakan’dan çalınmış projeler olarak tarihe geçen, ABD silah nasıl yapılır sözlerimizde. Sana atılan mermi sana isabet etmeden düşmana isabet etmesidir. Hava üssünü işgal eden uçaklar uzaydan müdahale ile uçakları herhangi havalimanına sürükleyip getirmelidir. Uzay teknolojiler üssü.
NATO üsleri
Türkiye NATO daimi üyesi olduğu için uluslararası anlaşmalar gereği NATO üslerini kaldıramıyor. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar çıkarmaya çalışıyorlar.
Kimin askeri var?
Genel sekreterinden birlik komutanlarına kadar batı dünyasının askeri var. Stratejik tüm birlikler veya başkanlıklar ABD’nin kendi askeridir.
Sormak gerekir ise kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’ye neden üst düzey görev vermiyorlar?
Ama nerde bir savaş var, Türk askeri orda. Müslümanı Müslümana vurduruyorlar. ABD, Türk askerini arka planda kullanıyorlar, yaptırıyorlar. Böyle yaklaşımı tarafsız olarak uygulamak ciddiyet göstermiyor, tam dersine taraf tuttuğunuz gösteriyor.
NATO
NATO uluslararası askeri ve stratejik olarak kurulma amacı ile yola çıkmıştır. Üye ülkelere stratejik destek veya insan gücü, bilim gücü, silah gücü ile ayrım gözetmeden tüm üyelerine lojistik destek sağlamadadır.
Üyeleri arasında Türkiye’yi yalnızlaştırmaya çalışmak için iki taraflı politikaları tüm insan gücünü kullanarak ABD, insan gücü ve silah gücü ile gayrimeşru destek sağlamaktadır.
NATO uluslararası tarafsız olma niteliğini kaybederken bunca insanın kanına girerek milyonlarca insanın ölümüne sebep olmuştur.
Daha fazla ileri gelmeyeceğini anlayınca artık NATO yeni kimlik arayışına geçti.
Yeni bir faaliyet keşfetmeye çalışmada hiçbir ülkenin güveni kalmadı.
UluslararasI düzeyde kendini yeniden kabul ettirmeye çalışmak yerine amacın ne olduğu yıllar öncesi Necmettin Erbakan tarafından açıklamıştır.
Bugün net görünen fotoğraf NATO İncirlik üsleri veya Kürecik gibi üsler ile ABD’ye hizmet ediyor. Haklı davada Türkiye itirazlarına doğan süreçte Türkiye’nin NATO’dan atılma gereği duyulmaktadır.
Türkiye çevresinde tüm ülke sınırlarında NATO üsleri olması, NATO’nun Yunanistan yanında olduğu kaçınılmaz bir durumdur. Aynı şekilde Ortadoğu koridorunda NATO kimi kime karşı koruyor? Türkiye’yi koruyor mu, yoksa tehdit etmeye mi çalışıyor? Ortadoğu’da akan kanın mimari, tek sebebi ABD’dir. Ve NATO’dur.
1974 Kuzey Kıbrıs Barış Harekatı’nda Türkiye’ye yapılan ambargo sonrası 1975 yılında İncirlik üssü kapatıldı ve ABD üslerine el konularak ABD bayrakları indirilip Türk bayrakları çekilerek TSK kontrolüne geçtikten sonra ambargo ortadan kalkar. Demek ki olabiliyor.
Türkiye üsleri kapatacak ama mazot uygulaması ile ‘Türkiye kurallara uymuyor.’ gerekçesi ile NATO üyeliğinden atılabilir.
Yanı sıra İsveç’in NATO üyeliği kabul etmediği için de ayrı bir senedir. Terör örgütünü destekleyenler kurumu diyebilirsiniz.
Kim kime karşı örgüt kalkanı olmuş, açıkça ortadadır.
Türkiye NATO’nun daimi üyesi ise önemli stratejik kararlarda veya birliklerde neden yok veya Türkiye kendi hudutları çevresinde olan üslerin, askeri birliklerin veya kontrolü NATO’da olan Türkiye temsilcilerine verilmiyor?
Bugünlerde Türkiye Ortadoğu sınırında güvenlik amaçlı neden müdahale edilmiyor? NATO ne iş yapar, kimi kimlerden korumaya çalışıyor, sormazlar. Türkiye Ortadoğu arası uluslararası sınır güvenliği kontrolü ile Türkiye güvenliğini tehdit eden unsurlara karşı savunma yapamıyor. Bu nasıl NATO güvenliği? Hepsi lahana partisi.
Tüm batı devletleri Türkiye’den ve İslam birliğinden korkuyor. Çağımızın nesilleri narkozları yediği için batıya karşı cesaret edemeyen hasta yatağında yatan Türkler bir avuç Hamas kadar olamıyor.
Son dönemlerde dünyaya meydan okuyan Türkiye, ABD ve NATO’yu karşısına alarak savunma sanayinde meydan okuyor.
Uzay ve Havacılık mesafe kateden Türkiye uzay teknolojileri kurmaya çalışırken on yıl önce gündem olan ‘uzay kuvvetler komutanlığı’ kuruluyor.
Üs kurma teknolojileri, AR-GE çalışmaları devam eden Türkiye 1975 ambargosundan sonra bugün de aynı kararlılık ile çalışmalarına devam ediyor.
Dünya uzay kuvvetler komutanlığı iki ülkede var; ABD ve Fransa. Karşısında Türkiye ekleniyor. Uzay saldırılarına karşı kendini korumak için Türkiye uzay kuvvetlerine komutanlığı kuruluyor. Avrupa ülkeleri aynı adımı attığı süreçte bilin ki NATO uzay çalışmalarına başlayacaktır.
NATO’nun önemi güvence vermek ve stratejik olarak kurulan birlikte güvenlik sorunu arz edilen yerlerde her ülkenin bir komuta birliği olabilmesidir. Karargah her ülkeden stratejik uzman komuta olabilmeli. Sormak gerekir ise her yerde neden hep ABD var, Türkiye yok, veya başka ülke yok? Türkiye askeri ABD’nin hizmetçisi mi? Kesinlikle olmamalı.
NATO daimi üyeleri karargah merkezinde olabilmeli. İlk kurucu üye olması gereken Türkiye ilk önce kurucu olurken, hava değişikliği sonrası kurucular kurulundan çıkarılarak daimi üye oldu.
Ortak karar ile tarafsız renk ayrımı yapmadan kimliğe sahip olması gereken NATO’dan Türkiye’ye verilen sözlerin biri yerine gelmedi. NATO genel sekreteri veya yardımcısı, Birleşmiş Milletler genel sekreteri aynı oyunu oynadı. Verilen sözler karşısında vaatler yerine gelmediği gibi, Türkiye antlaşmalardan çekilebilir. 1942 1945 döviz anlaşmasında İngiltere’nin yaptığı gibi Türkiye hassas konularda esnek davranıyor, taviz veriyor.
Türkiye’nin de bir planı var.
Yeni bir görevi Türkiye’nin üstlenmesi, tarafsız askeri birliğin kurulması ile tam bağımsız Türkiye, NATO’suz olacak.
Stratejik noktalar Türkiye NATO’nun elinde olacak. Nasıl güven vererek NATO’yu dağıtmak ABD yalnızlaştırılıp önemli noktalara çökmek, tümünü kontrol altına alarak tüm ülke genelkurmay başkanlarının NATO’ya bağlı olabilmesi habersiz harekat yapmamak.
Türkiye gerçek anlamda kara savaşları ve deniz savaşlarında tarih yazdığı gibi bugün Türkiye’nin başarısını görmek istemiyorlar. Türkiye’yi geri plana atıyorlar, götürüyorlar, yalnızlaştırmaya çalışıyorlar.
Yeni dönem ABD yeni başkanı Trump olacak. Türkiye iyi kullanacak ve Trump ile ABD’nin sonu olacak. Sabırla bekleyin.
NATO’nun Türkiye’ye hiçbir faydası yoktur. Tamamen taklit üzerine üsleri kurarak amacına ulaşmaya çalışıyor.
Tam tersine NATO, TSK askeri ve insanı gücünden faydalanıyor.
NATO’nun Amerika adına dünyaya hükmetmesi ötesinde Türk askerini her yerde kullanmak yani satın alarak, Müslümanı Müslümana vurduruyor.
Türkiye’yi neden NATO’dan atmak istiyorlar?
Türkiye haklarını aramakla baş kaldırdığı için Türkiye’nin güçlenmesini istemiyorlar, kayıp vermesini istiyorlar. Ortadoğu sınır bölgesinin Türkiye topraklarına katılmasını istemiyorlar.
Hukuken ve diplomasi çalışmalarında arabuluculuk üstlenen Türkiye’nin amacı, bir kişinin ölümüne izin vermiyor.
Türkiye haklı olarak NATO üslerin kaldırılması için veya İncirlik üssünden Güney Kıbrıs ve Kıbrıs üzerinden İsrail’e silah taşımacılığının durdurulmasını istiyor. Hani sizde insan hakları vardı? Hani çocuk hakları vardı? Hani hayvan hakları vardı? Türkiye’ye ders vermeye çalışıyorsunuz, öyle mi? Tüm insanlığı öldürüyorsunuz, hakkına giriyorsunuz. Sizler asla ve asla uluslararası kimlik sahibi olamazsınız.
ABD ve İngiltere’nin arka bahçesi olursunuz.
Stratejik destek ve lojistik destek olarak tüm faaliyetleri NATO üzerinden yapanlar hangi akla hizmet ediyor?
Siz barışa birlik değil, ancak örgüt olursunuz. Asker peygamber ocağı. Tüm insanlığı kucaklayan barındıran, düşmana karşı koruyan silahlı kuvvetler kimliğine sahiptir. Siz sadece AB arka bahçesinde hortum tutan, bekçilik yapan örgütleri olabilirsiniz.
İsrail devlet olmakta samimi değil. Barışçı değil. Sürekli terör ile iş birliği halinde çalışmakta, güvenlik tehlikesini ön plana atarak ABD lobisinden milyarlarca dolar yardım almaktadır.
1997 Ocak ayında İsrail Dışişleri karşılamayan bir başbakana: “Biliyorum, sen Müslümansın, bizi sevmiyorsun. Bizimle iş birliği yapmak istemiyor musun?” deyince: “Ben sizi değil, Siyonizm’i sevmiyorum.” deyince ne diyeceğini bilemedi dışişleri bakanı.
Gazze’ye çözüm aranıyor. Özgür Filistin FSK ordusu BM himayesinde onaylanarak gönderilmez ise Türkiye Cumhuriyeti BM’den yetki alarak Özgür Filistin Ordusu Gazze’ye gönderilecek, geçmişte Necmettin Erbakan’ın yaptığı gibi.
NATO uluslararası cazibesini kaybetti.
Yıllardır ABD hizmetinde insanları öldürmelerinden dolayı, bugün gazete sesi çıkmıyor, müdahale etmiyor. Uluslararası yeni misyon arayışına geçerek yeniden kendini kabul ettirmeye çalışan NATO’nun, ABD hizmetinde olduğu süreçte hiçbir önemi yoktur.

YORUM YAP