DOLAR 32,2076 % 0
EURO 35,0317 % 0.02
STERLIN 40,9694 % 0.13
FRANG 35,4007 % -0.02
ALTIN 2.516,72 % 0,64
BITCOIN 68.901,88 3.977

NATO ve AB Defterini Kapama Vakti Geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News
0

Akıllı devletler zamanın şartlarına göre dost-düşman tanımını yeniler, yeni taktikler belirler.

Son israil saldırıları bir gerçeği yüzümüze tokat gibi vurmuştur.

İşgal örgütü israil’in orantısız güç ile Filistin topraklarına yönelik saldırıları adeta tüm nato ütesi devletler tarafından destek görmüş, israile amerika, ingiltere nezdinde başkanlık düzeyinde destek ziyaretleri ve açıklamaları yapılmıştır.

 

Üstünde özellikle durulması gereken husus amerika’nın “israil’e engel olacak, çatışmaya girecek devletler de abd’nin düşmanı sayılacaktır; abd bu ülkelere askeri müdahale edecektir” minvalindeki tehtitidir.

Açıkça denmektedir ki: israil her istediğini yapar, başka ülkelere de saldırabilir; yeni saldıracağı ülkelerle savaşında da amerika olarak savaşın tarafı olacağız ve o ülkeyi bombalayacağız.

NEDEN SESSİZ KALIYORUZ?

 

Hal böyle olunca, hiç bir Müslüman devlet ve Türkiye müdahale etmiyor, sadece göz boyama ziyaret ve telefon diplomasisiyle kınamakla yetiniyor.

Mısır dün sözde uluslararası çözüm toplantısı düzenledi. Çoğu israili destekleyen 29 avrupa ülkesi davet edilirken Filistin’i destekleyen sadece 6 Müslüman ülke çağrıldı.

Bu Mısır’ın içine düştüğü ahmaklığın ve niyetinin açık bir göstergesi oldu.

Türkiye neyi başarabildi?

Kocaman bir hiiiiiç!

YARIN KUDÜS, ÖBÜR GÜN MEKKE OLURSA?

2 milyar Müslümanın temsilcisi görünen devletlerin hepsi bugün amerika korkusuyla elini kıpırdatmazken, yarın söz konusu Kudüs’ün işgali olduğunda hareket edecekler mi?

Ya, öbür gün Mekke, Kabemize saldırı gerçekleşirse? O vakit bir şey yapacaklar mı?

Hiç sanmıyorum!…

Acı bir gerçek ama artık içine düştüğümüz korkaklığı, ne me lağzımcılığı görelim.

İŞGAL SIRASININ BİZE GELMESİNİ Mİ BEKLEYECEĞİZ?

Gerek amerikan ordusunun gerekse israil’in yayınladığı arz-ı mevud haritalarındaki hedef ülkeler:

Türkiye,

Mısır,

Ürdün,

Lübnan,

Suriye,

Irak,

İran.

Şayet bizler harekete geçmezsek sırayla hatta bir kaçını tek hamlede işgal edecek israil, abd, ingiltere, fransa; belki de almanya.

Fransa ile Almanya ne alaka demeyin. Suriye’yi işgal süreci başladığında fransa gelip üs kurmadı mı orada? nato müttefiki kılıfıyla kendilerine de pay koparmak için, onlar da girecekler savaşa.

RUSYA-ÇİN

Acilen Türkiye’nin ve bölge ülkelerinin amerika’nın bu tavrına karşılık Rusya ve Çin ile masaya oturması, menfaatlerimizi gözeterek pakt kurulması, askeri ve ekonomik olmak üzere bir çok alanda ittifak yapılması gerekir kanaatindeyim.

Türkiye artık AB ve NATO defterini kapamalı, F16 meselesini de gündeminden çıkarıp acil uçak ihtiyacını Rusya’dan ya da Çin’den temin etmeli. Kendi para birimleriyle ve ya çıkaracakları ortak para üzerinden ticaretlerini gerçekleştirmeli.

Akdeniz’de bu ülkelerle ortak askeri tatbikat yaparsak ve geçici sınırlı deniz üssü kurmalarına izin verirsek, bölgedeki dengeleri değiştirebiliriz gibi geliyor bana.

Rusya’ya ne kadar güvenebiliriz? Çin’e nereye kadar sabredebiliriz (Doğu Türkistan meselemiz)?

Lakin bir hususa daha dikkat çekmek gereğini duyuyorum. Bugün bu ülkelerle aramızdaki bazı sorunlar konusunda tavizler koparma imkanımız varken, yarın düşman doğrudan bizi tehdit ettiğinde, kapımıza dayandığında ne pazarlık gücümüz, ne başka edinimler elde etme imkanımız kalmaz Rusya ve Çin ile.

 

AYINESİ İŞTİR KİŞİNİN

Son haber ayın 28’inde AK Parti Yenikapı’da Gazze için miting düzenleyecekmiş. ))

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz…

Geçin kardeşim bu ayakları, kimi kandırıyorsunuz? İnsanları toplayacak israil’i kınayan sözler sarf edeceksiniz her zaman yaptığınız gibi. Bana icraat gösterin!.. israil’in bunca katliam yapmasına, okulları, hasta haneleri bombalamasına mani olabildi mi iktidarda olan partiniz?

Dostlar alış verişte görsün. Bu kafayla daha çok canımızı yakarlar.

İbrahim Tamer 23.10.2023

Kaynak: çamlıca vadisi

YORUM YAP