DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

ÖREN NEŞESİNİ KAYBETTİ!

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÖREN NEŞESİNİ KAYBETTİ!
0

Burhaniye’nin Ören Mahallesi’nde oturan ve etrafına neşe saçan İmam Bakır Aktürk son yolculuğuna uğurlandı.

Kullandığı aracın elektrik direğine çarpması sonucu yaralanan ve kaldırıldığı Balıkesir’deki hastanede vefat eden “Ören’in neşesi” İmam Bakır Aktürk son yolculuğuna uğurlandı. Sıcakkanlı tavırları ve şakalarıyla çevresine pozitif enerji saçan Ören Mahallesi’nin Bakır Amcası’nın vefatı başta komşuları olmak üzere sevenlerini yasa boğdu.

Cenaze namazı, yıllarca gönüllü müezzinlik yaptığı Ören’deki Cami’de kılınan İmam Bakır Aktürk, eşi Melek Aktürk ve oğlu Hüseyin Aktürk defin edildiği Geriş Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ören Cami İmam-Hatibi Kadir Özdemir, “Bakır amcamız bizim için çok önemli bir değerdi. Uzun yıllar camimizde gönüllü müezzinlik yaptı, olmadığımız vakitlerde cemaate namaz kıldırdı. Camimizin ve diğer hayır işlerinde bizlere yardım ederdi. Kapıda para toplar, vatandaşlarımızın desteğini sağlardı.” dedi.

CAMİDEKİ TABURESİNE GÜL KONULDU

Ayaklarındaki sorun nedeniyle namazını son zamanlarda oturarak kılan merhum İmam Bakır Aktürk’ün taburesini gülle süslediklerini belirten Kadir Özdemir, “Bakır amcamızı arayacağız, yokluğunu hissedeceğiz. Allah razı olsun, rahmet eylesin, mekânı Cennet olsun” ifadesini kullandı.

İmam Bakır Aktürk’ün cenazesi helallik alınmak üzere getirildiği evinin önünde de komşulara hitaben konuşma yapan Ören Cami İmamı Kadir Özdemir, “Biz ondan razıydık Rabbimiz de razı olsun. Ancak yaşarken istemesek bile bazen birbirimizi kırabiliriz” dedi ve 3 defa “Hakkınızı helal eder misiniz?” şeklinde komşularına soru yöneltti ve komşulardan, akrabalarından ve taziye gelenlerden “Helal olsun” yanıtını aldı.

CENAZE ARACI ARIZALANDI

Bu arada merhum İmam Bakır Aktürk’ün cenazesini toprağa verilmek üzere Geriş Mezarlığı’na götüren araç yolda arızalandı. Görevlilerin haber vermesi üzerine Bakır Aktürk’ün cenazesi başka bir cenazenin bulunduğu bir araçla mezarlığa götürüldü.

Bu durum, “Yaşarken hep şaka yapardı. Cenazesi bile şaka yapıyor sanki” şeklinde yorumlandı.

www.ilkhavadis.com olarak biz de amcamız İmam Bakır Aktürk’e, Yüce Allah’tan rahmet dileriz, mekânı Cennet olsun…

YORUM YAP

İsmail Hakkı Aktürk 23 Ekim 2023 / 18:12 Yanıtla

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Gülay Gökmen 23 Ekim 2023 / 22:33 Yanıtla

Allah Rahmet eylesin sevgili babacığım mekanın cennet olsun. En güzel hatıralarımızda ve dualarımızdasın.

Ömer cavdarcı 24 Ekim 2023 / 15:17 Yanıtla

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun geride kalanlara sabır versin