DOLAR 32,2102 % 0.08
EURO 34,8719 % -0.01
STERLIN 40,9710 % 0.13
FRANG 35,2411 % 0.13
ALTIN 2.415,45 % 0,23
BITCOIN 67.691,28 -2.548

Otoyol tüneli için patlatılan dinamit çevrede paniğe yol açtı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Otoyol tüneli için patlatılan dinamit çevrede paniğe yol açtı
0

Mersin’in Erdemli İlçesi’nden geçecek Mersin-Antalya Otoyolu’nda tünel açmak için patlatılan dinamit çevre sakinleri arasında paniğe yol açtı.

www.ilkhavadis.com‘un edindiği bilgiye göre bugün öğle saatlerinde Erdemli’nin Koyuncu Mahallesi TOKİ bölgesinde şiddetli bir patlama meydana geldi. TOKİ’ye ait yaklaşık 700 konutun yanı sıra çok sayıda müstakil evin bulunduğu çevrede deprem etkisi gösteren patlama korkuya yol açtı.

Çevre sakinleri, “Ne olduğunu anlamadan büyük bir gürültüyle binamız sarsıldı. 7 şiddetinde deprem oldu sandık. Sonra vadiden bina yüksekliğinde toz bulutu gördük. Emniyeti, belediyeyi aradık. Yakınımızda taş ocağı var ama bu kadar korkunç patlamayı ilk defa duyduk. Habersiz, bizi tedirgin eden bu durumdan şikayetçiyiz” dediler.

VATANDAŞIN BİLGİLENDİRİLMESİ LAZIM

TOKİ’de ikamet eden bir başka vatandaş ise, “Böyle sorumsuzluk olur mu? Madem şiddetli bir patlama gerçekleştireceksiniz, niçin çevrede oturanları bilgilendirmiyorsunuz? Elbette otoyol yapılmasını biz de isteriz ancak bu işi yaparken bölgede oturan binlerce insanı tedirgin edilmemesi gerektiği niçin hesaba katılmaz” dedi.

Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu ise, patlamanın otoyol için açılacak tüneller için yapıldığını belirterek vatandaşları sakin olmaya çağırdı. Kaymakam Tetikoğlu, dinamit patlatmak için Kaymakamlıktan izin alındığını ve önümüzdeki süreçte benzer patlamaların tekrarlanabileceğini ancak vatandaşların tedirgin olmamaları için patlama öncesi duyurunun daha sağlıklı yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.   

YORUM YAP