DOLAR 32,2960 % -0.05
EURO 34,9357 % -0.05
STERLIN 41,4751 % 0.04
FRANG 36,1452 % 0.01
ALTIN 2.391,71 % -0,97
BITCOIN 66.859,57 -3.074

Şahsiyetli bir mühendis Enver…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şahsiyetli bir mühendis Enver…
0

Enver Sedat Yahlizade kardeşimizi tanıdığımda genç idealist bir mühendisti.
Aşiret yapısında yetişmiş bir evlat olmasına rağmen, fikirleri ve duruşu çok aydın ve aldığı eğitimin, kurallarına göre modern bir insandı.
Ben kendisini Harran üniversitesinin Osmanbey kampüsü yapılırken, çizmelerini giymiş bir saha ve şantiye şefi olarak tanıdım.
Üniversite kampüsüne gölet yapılması fikrini konuştuğumuzda “Bu mekanda okuyacak gençlerin, eğitim alma ihtiyaçlarının yanında, doğa güzelliğini de yaşamasını istiyorum” demişti.
Harran üniversitesi Osmanbey kampüsünün ana giriş kapısı sanat yapısının yanında, bahçeler içinde bir yaşam beldesi olmasını istiyordu.
Daha sonra Türkiye’nin çeşitli yörelerindeki projelere imzasını attı ve Harran Üniversitesi’nden gelen müteahhitlik davetlerine teknik hesaplar yaparak ve akılcı bir duruş sergileyerek, yaklaşarak itina ile yapılar nakş etti.
Aşağıda izleyeceğiniz videodaki duruşunu, 2013 yılında programlanan bir medya söyleşisinde açık bir şekilde dile getirdi.
Özgürce fikirlerini ortaya koyan Yüksek İnşaat Mühendisi Enver Sedat Yahlizade iki dönem Mühendisler Oda Başkanlığını yürütürken aynı zamanda bir devrin önemli Sivil Toplum Kuruluşu MÜSİAD’ın da yönetim kurulu üyeliğini icra etti.
Meselelere bakış açısı, siyasi mülahazalara endeks li olmayıp, memleket meselesi olarak düşünüp açık açık dile getiren bir şahsiyet olarak göze çarptı.
İkinci defadır Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanlığına aday adayı olarak ortaya çıkarken, o neder, bu neder anlayışına bakmadan teknik fikirleri ile konuşan dürüst ve ciddi bir genç mühendis kardeşimiz Enver Sedat Yahlizade.
Fikirlerini beyan ederken, illa aday olayım anlayışından ziyade doğruları söylemeye kendini vakf etti.
Enver Sedat Yahlizade,
kardeşlerinin tamamı yüksek tahsil yapmış ve belli yerlere gelmiş kariyer sahibi bir ailenin evladı olarak göze çarpıyor.
Dürüstçe ve ilkeli duruşunu ortaya koyarak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı kampanyasını sessiz ve sakin bir şekilde yürütüyor.
“Yolun açık olsun Enver”…
Mesele; 31 Mart Yerel Seçimlerinde, şu an İlla adaylığa seçileyim den çok, fikirleri ve projeleri diğer adaylar tarafından da nazar ı dikkate alınan umud dolu bir mühendis.
Yolun açık olsun kardeşim.
En önemli görüşleri arasında, su yataklarını özgürleştirmek ve doğayı mevcut haliyle muhafaza ederek insan onuruna yakışır bir Şanlıurfa projelendirmek…
Bu şehir kimligi ve tarihi olan bir şehir.
İnsan onuruna yakışan bir şehir projelendirmek hepimizin ideali olsa gerek.
Tebrik ediyorum değerli kardeşim.
Başarılar diliyorum.
Saygılarımla
Sıtkı Aloğlu
[email protected]

YORUM YAP