DOLAR 32,7154 % 1.35
EURO 35,0066 % 0.26
STERLIN 41,4961 % 0.57
FRANG 36,7316 % 1.7
ALTIN 2.448,82 % 2,42
BITCOIN 66.325,99 -0.563

Şanlıurfa Valisi Ayhan: En önemli önceliğimiz enkaz altında kalan insanlarımızı kurtarmak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şanlıurfa Valisi Ayhan: En önemli önceliğimiz enkaz altında kalan insanlarımızı kurtarmak
0

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, yüzyılın depreminden etkilenen 10 il arasında yer alan Şanlıurfa’da enkaz altında 20’ye yakın kişinin kaldığını belirterek, “Şu an en önemli önceliğimiz enkaz altında kalan insanlarımızı kurtarabilmek, bütün enerjimizi bu alana yönlendirdik” dedi.

Vali Ayhan, www.ilkhavadis.com Genel Yayın Yönetmeni, Yeniurfa Gazetesi Yazarı Müslüm Aktürk’ün, “GAP Havalimanı’nda 40 saate yakın bekleyen insanların olduğunu öğrendik. Mağdur durumda olduklarını bildiriyorlar ve uçup uçmayacaklarına dair kimseden bilgi alamıyorlarmış” sözleri üzerine şunları söyledi:

Bileti olan yolcular uçak geldiğinde elbette uçağa binip giderler ancak biletsiz havalimanına giden vatandaşlarımız için yapacak bir şey yok. Çok zor bir süreçten geçiyoruz, insanlar sığınacak yer bulduklarında hallerine şükrediyorlar. O vatandaşlarımız da en azından güvenlik ve sıcak bir ortamdalar. Durum sakinleşene kadar beklesinler.

Şu an en önemli önceliğimiz enkaz altında kalan insanlarımızı kurtarabilmek, bütün enerjimizi bu alana yönlendirdik. Enkaz altında kurtarılmayı bekleyen 20’ye yakın insanımız var. Ekiplerimizle birlikte bu insanlarımızın enkazdan çıkarılması için uğraşıyoruz.

Kentte fırınların tamamen marketlerin de kısmen açıldığını hatırlatan Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa’nın diğer illere göre daha iyi duruma geldiğini, bu konuda devletin yanı sıra vatandaşların birbirlerine sahip çıkmasının da önemli payı olduğunu kaydetti.   

YORUM YAP