DOLAR 32,7350 % 1.4
EURO 35,0395 % 0.36
STERLIN 41,5338 % 0.69
FRANG 36,7726 % 1.8
ALTIN 2.452,62 % 2,58
BITCOIN 65.376,00 -2.22

Şanlıurfa’ya ulaşımda üvey evlat muamelesi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şanlıurfa’ya ulaşımda üvey evlat muamelesi
0

İzmir Şanlıurfalılar Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Müslüm Sunay, İzmir-Şanlıurfa uçak seferlerinin başlatılmamasına tepki gösterdi.

Kasım ayında iptal edilen ve başta Şanlıurfalılar olmak üzere kente gitmek isteyen diğer vatandaşların mağduriyetine yol açan İzmir-Şanlıurfa uçak seferlerinin başlatılmamasına yoğun tepkiler devam ediyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan ve yetkilileri sert bir şekilde eleştiren İzmir Şanlıurfalılar Dernek Başkan Yardımcısı Dr. Müslüm Sunay, “Gaziantep’e var, Diyarbakır’a var, Mardin’e var ama İslam İşbirliği Teşkilatı kararıyla Türkiye’nin en gözde şehri kabul edilerek 2023 Yılı Turizm Şehri seçilen Şanlıurfa’ya yok” dedi.

Şanlıurfa’nın birçok konuda üvey evlat muamelesine tabi tutulduğunu iddia eden Dr. Müslüm Sunay şöyle devam etti:

“Eşimle birlikte her sene Eylül-Ekim aylarında sılayı rahim için, yani dost akraba ziyaretleri için İzmir’den Urfa’ya direk uçuşlarla giderdik. Bu sene çok misafirlerimiz olunca ‘Kasım ayı içinde gideriz’ dedik. Bugün Uçak bilet satış acentasını arayınca maalesef İzmir-Şanlıurfa direkt uçuşların kaldırıldığını ve ancak Ankara, İstanbul aktarmalı seferlerle uçabileceğimizi öğrendik. Direkt uçuşlar açılınca kadar Şanlıurfa’ya gitmekten vazgeçtiğimi üzüntü ile dost ve akrabalara ve Urfalılara bildiriyorum.”

İzmir’den Şanlıurfa’ya dolu dolu giden uçak seferlerinin niçin kaldırıldığını öğrenmek istediğini ve başta Şanlıurfa milletvekilleri olmak üzere birçok yere yazdığını belirten İzmir Şanlıurfalılar Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Sunay, “Maalesef somut bir gerekçeye ulaşamadım. Uçaklar dolu gidip geliyor, yolcu sorunu yok. Uçak sayısı az değil çünkü komşu illere birden fazla seferler düzenleniyor. Memleketimizin turizmde, ekonomide, sosyal yaşamda kalkınmasını istemeyen gizli bir el mi var acaba, gerçekten anlamış değiliz” şeklinde konuştu.

Dr. Sunay, uçak seferleriyle ilgili sorunun çözümü için başta siyasetçiler olmak üzere vali, belediye başkanı ve kentteki STK’lardan girişimlerde bulunmalarını istedi.

ULAŞTIRMA BAKANI İLE GÖRÜŞÜLECEK

İzmir-Şanlıurfa uçak seferleriyle ilgili sorun hakkında www.ilkhavadis.com’un görüştüğü AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ise, kendilerini de üzen sorundan haberdar olduklarını belirterek şunları söyledi:

Milletvekili arkadaşlarımızla bir araya geldik. Uçakların dolulukla ilgili bir sorunu olmadığını ve dolayısıyla hemşehrilerimizin ve kentimize gelmek isteyen diğer vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi için İzmir’den Şanlıurfa’ya direkt uçak seferlerinin yeniden ve bir an önce başlaması için girişimlerde bulunduk. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdülkadir Uraloğlu ile görüşme talep ettik. Şanlıurfa milletvekilleri olarak sayın Bakanımızı ziyaret edecek ve sorunun çözümü için yardım isteyeceğiz.”  

YORUM YAP

Binali ağaç 29 Kasım 2023 / 23:16 Yanıtla

Kanımca kıymetli Şanlıurfa hemşerilerimiz en güzel ve en layıkıyla saygı duyduğum insanlar sayın altyapı ve ulaştırma bakanımız Uraloğlu gereğini yapacağına inanıyorum çok kıymetli Şanlıurfa milletvekili kardeşlerimize de başarıların devamını Cenabı Allah’tan temenni ediyorum saygılarımla