DOLAR 32,2177 % 0.08
EURO 34,8417 % -0.05
STERLIN 40,9470 % 0.1
FRANG 35,2480 % 0.11
ALTIN 2.412,24 % 0,10
BITCOIN 67.754,01 -2.382

TBMM’de Isparta rüzgârı

Yayınlanma Tarihi : Google News
TBMM’de Isparta rüzgârı
0

Akdeniz’de Yeniyüzyıl Yazarı Müslüm Aktürk yazdı…

Geçtiğimiz hafta Ankara ziyaretlerimiz çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de uğradık.

İlk durağımız, bizi öğle yemeğine misafir eden CHP Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı oldu. Yemeğe doyduk ama Sayın Halıcı’nın sohbetine doyamadık. Çok güzel ev sahipliğinde bulunan CHP Isparta Milletvekili ve PM Üyesi Sayın Halıcı’ya teşekkür ediyoruz…

İkinci ziyaretimizi, uzun yıllardan beri tanıdığım ve dost olmaktan onur duyduğum TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cüneyt Yüksel beyefendiye gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın A Takımı’nda yer alan Sayın Yüksel’in; bilgisi, donanımı, gayretiyle AK Parti ve dolayısıyla TBMM için gerçekten bir şans olduğunu vurgulamadan geçemeyeceğim…

TBMM’deki üçüncü ziyaretimizi ise MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez’e yaptık. Sayın Sönmez’i de tebrik edip başarılar diledik…

Ziyaretlerdeki sohbetler uzun olunca ilk günkü TBMM mesaimizi üç milletvekili ile tamamlamış olduk.

TBMM’den sonra Yüksek Seçim Kurulu’na geçtik. Burada AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel’le görüştük. Sayın Özel bu dönem milletvekili olmadı ama kenara çekilip oturmadı da. Kendisinden beklendiği gibi partinin bir neferi gibi aynı tempo ile çalışmaya devam ediyor.

AK PARTİ GRUP TOPLANTISINA KATILDIK

Başkentte ikinci günümüzün önemli bölümünü yine TBMM’ye ayırdık. 31 Mart seçimlerinden sonra gerçekleşen AK Parti’nin ilk grup toplantısına katılarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dinledik.

Toplantıya ise hiç kuşkusuz Isparta’dan gelen partililer damga vurdu. Gül şehrinin konukları “Isparta” yazılı atkıları havaya kaldırarak hem güzel görüntü verdiler hem de Erdoğan’a yönelik destek sloganlarıyla Erdoğan’ın, bakanların, milletvekillerinin ve diğer davetlilerin dikkatlerini çekmeyi başardılar.

Bir ara basın bölümünden aşağıya inip toplantıyı birlikte izleyen Isparta Mililetvekilleri Sayın Mehmet Uğur Gökgöz, Sayın Osman Zabun ve Belediye Başkanı Sayın Şükrü Başdeğirmen ile AK Parti Isparta İl Başkanı Sayın Furkan Cem Er ile selamlaştık.

BAŞDEĞİRMEN’İ MİLLETVEKİLİ OLARAK GÖREBİLİRİZ

Şu iddiayı bir yere not edin; Başkan Başdeğirmen’i, şimdilik misafir olarak oturduğu grup sıralarında 4 yıl sonra ev sahibi yani milletvekili olarak görebiliriz.

Hak ediyor mu?

Hem de fazlasıyla.

AK Parti birçok ilde oy kaybedip belediye başkanlıklarından olurken Isparta’da ise oy oranını yükselterek 31 Mart’taki seçimi kazanmıştır.

Başdeğirmen’in başarısına ilişkin bir süre önce detaylı yazdığımız için burada ayrıntıya girmiyoruz ama özetle belirtmemiz gerekiyorsa; Sayın Şükrü Başdeğirmen AK Parti’nin bütün teşkilatlarına örnek gösterilecek bir başarıya imza atmıştır. “Bu başarının karşılığı da TBMM olmalıdır” diye düşünüyoruz…  

ISPARTA’NIN ABİSİ

Toplantı bitiminde ise 23. 24. 25. 26 ve 27. Dönem AK Parti Isparta Milletvekilliği ve TBMM Başkanvekilliği görevinde bulunan AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Süreyya Sadi Bilgiç ile karşılaştık. “Isparta’nın abisi” konumundaki Sayın Bilgiç her zamanki beyefendi yaklaşımıyla “hoş geldiniz” dedi ve yazılarımı okuduğunu söyledi.

Bir gazetecinin en mutlu olduğu anlardan biri; haberinin, yazısının okunması ve içeriğindeki amacına ulaşmasıdır. Sayın Bilgiç’in bu yaklaşımdan haliyle mutlu olduk ve zatıâlilerine teşekkür ettik.  

ESKİ BAKAN NEBATİ İLE GÖRÜŞTÜK

Basın bölümünde, TRT Diyanet Çocuk Kanalı Yayın Müdürü kıymetli kardeşim Sayın Ömer Salih Ünlü ile sohbet ederken eski Hazine ve Maliye Bakanı, Mersin Milletvekili Nureddin Nebati’nin bize el salladığını görüp karşılık verdik ama “Bize miydi, önümüzde oturan vekillere miydi?” tam olarak anlayamadık.

Grup Toplantısının dağılımında kapıya yöneldiğimiz sırada Sayın Nebati ile karşılaştık ve bize el salladığını, selam verdiğini kendisinden öğrenmiş olduk.

***

İkinci gün mesaimize Tarım ve Orman Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yüzer ile görüşmemizi de sığdırmayı başardık. Sayın Yüzer’e ilgi, alaka, misafirperverliği ve yaptıkları faaliyetler hakkındaki bilgilendirmeler için teşekkür ediyoruz.

Bu arada, Ankara’da bulunduğumuz günlerde bize eşlik eden, gitmemiz gereken yerlere hiç üşenmeden aracıyla götüren Anadolu Gazeteciler Platformu Genel Başkanı, Şanlıurfa Gönüllüler Derneği Başkanı kıymetli dostum Sayın Habip Çadırcı’ya da teşekkürlerimizi sunuyoruz…

YORUM YAP