DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.838,04 0.155

TİNGADER ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
TİNGADER ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR
0

Tüm İnternet Gazetecileri ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER), ulusal ve yerel basında başarılı görülen isimlere ödül verecek.

Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER)’in “Onur Ödülleri” töreni 4 Mart 2022 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek. Törende, jüri tarafından belirlenen yaygın ve yerel medyada görev yapan gazetecilere başarı ödülleri verilecek.

TİNGADER Genel Başkanı Mehmet Ali Çelik,  derneklerinin, Türkiye’nin içinde bulunduğu zor şartlara rağmen ‘’kalemini kiralamayan, satışa çıkarmayan ve tetikçilik yapmayan” gazetecilerin kurduğu bir basın örgütü olduğunu söyledi. Çelik, mazilerinin yeni olmasına rağmen gazeteciliği teşvik amacıyla 4 Mart 2022 tarihinde bir tören düzenlediklerini ve söz konusu gecede Türkiye’nin çeşitli kentlerinde görev yapan yaygın ve yerel basın mensuplarına ödül vereceklerini kaydetti.

TİNGADER Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı İbrahim Biter ise, derneklerinin ilk ödül gecesini organize etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “İki yıl önce yine bu ay içinde yapmayı planladığımız onur ödülleri törenimizi pandemi dolayısıyla ertelemiştik. Şükürler olsun koronavirüs salgını hafifledi ve bu kez törenimizi yapacağız. Uzun yıllardan beri içinde olduğum STK ve bu tür törenlerle ilgili tecrübem olmasına rağmen, heyecanlı bir hazırlık dönemi geçirdim, yorgunluğumuzun yarın akşam güzel geçmesini umduğum gecenin sonunda atacağımıza inanıyorum” dedi.

TİNGADER Genel Başkan Yardımcısı ve Program Koordinatörü Müslüm Aktürk de, “İkinci ödül törenimiz için Mersin’i düşünüyoruz ve o törenimizde, ‘gelip gitmeleri kolay olsun’ diye Mersin’e yakın illerde ikamet ulusal ve yerel gazeteci arkadaşlarımızdan bazı isimlere plaket vermeyi planlıyoruz. Gecemizin düzenlenmesi için yaptığım teklifi onaylayan ve destek veren Genel Başkanımız Sayın Mehmet Ali Çelik, Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Biter, Genel Sekreterimiz Sayın Hasan Sadi Kahyaoğlu ve Muhasip Üyemiz Sayın Ömer Faruk Alioğlu’na teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

İstanbul Şişli Harbiye’deki Crowne Plaza Hotel’de düzenlenecek törende ödüllendirilecek isimler arasında; Ersin Tatar (KKTC Cumhurbaşkanı), Ersoy Dede (TRT Ana Haber Sunucusu), Hülya Hökenek (Habertürk TV Enine Boyuna Program Sunucusu), Müge Anlı (ATV Müge Anlı ile Tatlı Sert Program Sunucusu), İbrahim Günday (Haber 7 Koordinatörü), Engin Yılmaz (Fox Tv Ankara Haber Müdürü), Murat Şahin (Akit TV Gün Başlıyor Program Sunucusu), Duygu Çuhadar (Beyaz TV-Yalnız Değilsiniz), Gökhan Taşkın (TV 100-Gece Haberleri), Engin Çağlar (Film-San Başkanı), Hakan Ural (Kanal D-Neler Oluyor Hayatta), Selahattin Alpay (Ses Sanatçısı) da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP