DOLAR 32,6538 % 1.16
EURO 34,9038 % -0.01
STERLIN 41,4400 % 0.47
FRANG 36,6089 % 1.36
ALTIN 2.447,02 % 2,34
BITCOIN 67.031,99 -0.943

Türk Milli Takımını Yönetecek Türk Bir Babayiğit Yok Mu?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Türk Milli Takımını Yönetecek Türk Bir Babayiğit Yok Mu?
0

Yazıklar olsun sana Stefan Kuntz. 

Niye istifa etsin ki, nasıl olsa rahatı yerinde. Gelsin milyonlar… Bir kilo bostan yan gel Osman misali…

Burası Türkiye, burası çiftlik. Her gelen teknik direktör yiyip, içip, milyonları cebe atıyor. Olan Türkiye’ye ve Milli Takıma oluyor. 

  Türk vatandaşı kahroluyor.

Böyle bir rezillik, böyle bir rezalet sonuç olmaz. Koskoca Türk Milli Takımı, 53 bin nüfusa sahip küçük bir adaya yeniliyor. Yani anlı şanlı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin koskoca Milli Takımı, Uluslar C Ligi I Grubu’nda Türkiye, Faroe Adaları’na 2-1 yeniliyor. Küçücük bir ülke olan, ada takımı karşısında yerle bir olup, rezil kepaze olduk. Hem rezil kepaze olduk, hem de dünya aleme rezil rüsva olduk.

Futbol konusunda uzman biri değilim. Ama futbol seyircisi olarak sürekli futbol maçlarını izliyorum. Kendi takımınında ilk 11 ‘de oynamayan futbolcunun Türk Milli Takımının ilk 11’in de ne işi var be kardeşim?

Hadi bunu geçtim. Kendi takımında ilk 11’de oynayan ve çok formda olan futbolcuları niye oynatmıyorsun ?

Çok formda olan Başakşehir Spor FK oyuncuları Berkay Özcan, Serdar Güler ve Fenerbahçe futbolcusu İsmail Yüksek niçin ilk 11 ‘de oynatılmıyor? Niçin bu futbolculardan faydalanılmıyor?

Kendi takımlarını sırtlayan, rakip takımlar karşısında galibiyeti getiren ve çok formda olan futbolcular varken, bu futbolcuları oyuna almamak , ya da son dakikalarda almak çok yanlış bir taktikdir. 

Keşke ilk 11’de Berkay Özcan, Serdar Güler ve İsmail Yüksek oynasaydı. Alman Milli Takımı yerine Türk Milli Takımını tercih eden Berkay Özcan’ı kaç zamandır Milli Takıma almayan Stefan Kuntz’u şiddetle kınıyorum. Madem Berkay Özcan’ı Milli Takıma dahil ettin. Peki o zaman Berkay Özcan’ı niçin oynatmıyorsun?

Madem Berkay Özcan’ı Milli Takımda oynatmayacaksın, öyle ise Berkay Özcan’ı niçin Milli Takım kadrosuna dahil ediyorsun?…

Maçın yorumunu ve teknik konuları, ayrıca diğer taktiklerin nasıl olması gerektiğini, spor uzmanı olmadığım için haddimi aşamam. O yüzden bu gibi yorumları futbol yorumcularına bırakıyorum. 

Yalnız Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak , Türk Milli Takımından utanç duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Anlı şanlı Türk bayrağını taşıyan futbolcuların böyle oynamaması gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca Stefan Kuntz ‘dan da utanç duyduğumuzu belirtmek istiyoruz. 

Türkiye Futbol Federasyonu bu konuda acil çözümler ve önlemler almak zorundadır. Bu böyle gitmez. Koskoca Türk Milli Takımını mahalle takıma çevirdiniz. Bizleri dünya aleme rezil ettiniz. Defol git artık Stefan Kuntz. 

Saygılarımla!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP