DOLAR 32,3008 % -0.03
EURO 35,0677 % 0.35
STERLIN 41,5301 % 0.23
FRANG 36,0418 % -0.26
ALTIN 2.398,40 % -0,69
BITCOIN 67.796,00 0.001

ULUSLARARASI SAVAŞ SUÇLARI ARAŞTIRMA MAHKEMESİ İNSANLIĞIN UMUTU

Yayınlanma Tarihi : Google News
0

Uluslararası Savaş Suçları Araştırma Mahkemesi

Tüm dünyanın, duyarlı tüm insanlığın duyması gerekir.

Türkiye gündemi üzerine 35 yıl sonra Uluslararası Adalet Divanı kararı ile şahidi haklı bularak 25 milyon tazminat ödenmesine karar verdi.

Uluslararası Adalet Divanı bugüne kadar haklının yanında mı oldu, haksızın yanında mı? Bugüne kadar verdiği kararların toplamı 4 dosya.
İsrail hakkında ağırlaştırılmış hapis cezası ve kamu iktisadilerine tazminat kararı vermesi olabilmelidir. Savaş suçları herhangi bir ülkede gezebilme veya ziyaret yasağı getirme olabilmelidir. İsabetli kararlar verebilmeliydi. Artık Uluslararası Adalet Divanı’nın hiç bir hükmü kalmadığı tescillenmiş oldu.

İsrail’in dünyayı tehdit etmesi, tehdit edebilmesi, uluslararası suç örgütü olması, terörizm mafyası olmaktan başka ne olabilmektir?
Tek devlet, tek dünya diyen bir siyonizm, kendinden başka hiç bir gücü görmeden dünyayı tehdit etmesi hukuk suçudur. Allah’ın gücünden başka hiç bir güç galip gelmeyecektir.

Hukukun yanında kim olursa olsun, Müslüman kardeşler veya Türk kardeşler, bu sistem karşısında birlik olabilmeli. Beraber olup uluslararası savaş suçları mahkemesini yeniden kurarak sahiplenmek gerekiyor. Sistem karşısında yaptırımcı olabilmek gerekiyor. Millet iradesi şekillenmiş olur.

Türkiye bu işin organize merkezi olacak şekilde taraflara birer üye verebilmelidir. İslam birliği gücünü ortaya koyabilmelidir.

Silahlı kuvvetlerin savaş yetki ve görevlerinin uluslararası savaş suçları mahkemesine devredilmesi, savaş suçları mağdurlarının haklarını tescilleyici görevler üstlenmesi dönüşüm noktası olacaktır.

İsrail gündeminde Miras Bakanlığı kuruyor. Bakanlık nezdinde yürütülecek faaliyetlerin adı Filistinli kimsesizlerin mülklerini ellerinden alarak, sokakta bile yaşama hakkı tanınmıyor.

İnsani yaşama hakkı nerede kaldı? 40.865 km 6 milyar insanın yaşadığı yeryüzünde size yetmeyen nedir? Sizin ve sizinle iş birliği yapanların korkusu sadece İslam birliğidir, hakkın hakim olmasıdır.

Hukukun üstünde hiç bir kuvvet yoktur. Ama siz insanlığa insan hakları, çocuk hakları, hayvan hakları dersi veriyorsunuz, diğer taraftan katliam yapıyorsunuz, soykırım yapıyorsunuz. Bu nasıl adalet anlayışı?

Türkiye’nin uluslararası savaş suçları mahkemesinden neden korkuyorsunuz? Biliyorsunuz ki adaleti uygulamak, maskelerini düşürecektir.

YORUM YAP