DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

Usta Gazeteciler, Ahmet Hakan Ve Hande Fırat’tan Girişimci Kadınlar Buluşmasına Övgü

Yayınlanma Tarihi : Google News
Usta Gazeteciler, Ahmet Hakan Ve Hande Fırat’tan Girişimci Kadınlar Buluşmasına Övgü
0

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün kadınlara verdiği değer ve önemin bir yansıması olan, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan girişimci ve üreten kadınlar buluşması’ fuarı usta gazeteciler Ahmet Hakan,

Zafer Şahin ve Hande Fırat ile Araştırmacı Yazar Abdurrahman Uzun’un katılımıyla kapılarını resmi olarak da açtı. Başkan Beyazgül kadınlara desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

Türkiye’de ilk kez Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle düzenlenen “Girişimci ve Üreten Kadınlar Buluşması Emek Veren Eller” Fuarında girişimcilik ruhu yansıtılarak Şanlıurfalı kadınların el emeği göz nuru ile ürettikleri bir birinden güzel ürünler sergileniyor.

Ürettikleri ürünü, markalarını tanıtma fırsatı yakalayan Şanlıurfalı kadınlar Şanlıurfa Fuar Merkezinde kurulan stantlarda ziyaretçilerini ağırlıyor. Bir yandan tanıtım yapan kadınlar diğer yandan ürettikleri ürünlerden ziyaretçilere tattırarak satış yapma imkânı buluyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak kente gelen usta gazeteciler Ahmet Hakan, Zafer Şahin ve Hande Fırat ile Araştırmacı Yazar Abdurrahman Uzun da Şanlıurfa Fuar Merkezine gelerek girişimci kadınlara destek verdi. Stantları tek tek dolaşan gazeteciler kadınlara iyi bir fuar geçirmeleri temennisinde bulundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, usta gazeteciler Ahmet Hakan, Zafer Şahin ve Hande Fırat ile Araştırmacı Yazar Abdurrahman Uzun, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla fuarın resmi açılışı kurdele kesimi ile yapıldı.

Açılışın ardından konferans salonuna geçildi. Burada Filistin ve Gazze için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül kadınlara verdikleri desteklerle onların hayatlarına dokunduklarını belirterek desteklerinin artarak devam edeceğini kaydetti.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “KADINLAR İÇİN DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ.”

Başkan Beyazgül, “Kadınlarımız şunu diyorlar. Ben de kendi işimi yapmak istiyorum. Kendi işimi kurmak istiyorum diyorlar. Benim yanımda çocuğum da olsun diyor ayrılamıyorum ondan diyor o girişimci kadınlar bugün buradalar. Onlar için bir öncülük yaptık. Ümran Bilim Hanım ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bir ilk olmasına rağmen çok kıymetli bir organizasyon ben inanıyorum ki bu bundan sonra da ivme kazanacaktır. Hanımlar eğer bir işi yapacaklarsa onlara da cesaret verecektir. Kadınlar dünyanın gelişimi ve değişiminde önemli rol üstleniyor. Annelerin duaları bizim duygularımızı oluşturuyor. Kadınlar hiçbir zaman kendilerini düşünmüyor. Ailelerini, çocuklarını ve eşini düşünüyor. Ailesine destek olmayı istiyor. Buradaki kadınlar, ben ülkemin geleceğini, çocuklarımın geleceğini düşünürüm diyen kadınlardır. Hafta sonları ev ziyaretlerinde o kadınlarımızın hanelerine giderek ihtiyaçlarının karşılanması noktasında sosyal yardım ekiplerimizle birlikte hareket ediyoruz. Tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bir isteklerinin, taleplerinin olması halinde de yine belediyemize başvurmalarını istiyoruz. Şimdi de ihtiyaç sahibi kadınlar için evlerimizi tamamladık inşallah Aralık ayı içerisinde bu evleri o kadınlarımıza teslim edeceğiz. O duygusal anlara hep birlikte tanıklık edeceğiz. Kadınlara desteklerimiz devam edecek.” Diye konuştu.

VALİ ŞILDAK, “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZİ KUTLUYORUM”

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak ise “ Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Kadına verilen değer, kadının öne çıkarılması, onun girişim gücünün desteklenmesi bizim hem medeniyetimizin kültürümüzün inancımızın bir gereği hem de modern dünyanın getirdiği kadınlarla buluşturulması anlamına geliyor. İfadelerine yer verdi.

MİLLETVEKİLİ YAZMACI, “KADINLARA YOL GÖSTEREN BİR BULUŞMAYA EV SAHİPLİĞİ YAPTIK”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, “Şanlıurfa coğrafyasında bunlara şahitlik etmek kadınlarımızı bir araya getiren birçok sektörle ilgili yol gösteren kooperatifçilik KOSGEB ihracat e-ticaret gibi birçok alanda gelişmelerinin değerlendirildiği böyle bir yetkinliğe ev sahibi yapmış olduğu ev sahipliği yapmış olmasından da son derece olduğunu ifade etmek istiyorum.” Dedi

GAZETECİ FIRAT, “BAMBAŞKA BİR ŞANLIURFA GÖRDÜM”

Gazeteci Hande Fırat, “Biz ayakları üzerinde durabilen kadınlarız. Evlerinde ayakları üzerinde durabilen kadınlarız. Her işi aslında yapabilen kadınlarız. Evlerimizde hiçbir kadının bu ampulü ben değiştiremem dediğini duymadım. Çünkü biz Türkiye Cumhuriyeti’nin kadınlarıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede taşın üstüne taş koyanın başımın üstünde yeri vardır demiştir. Biz kadınlar taşın üstüne evimizde ve iş yerlerimizde taş koyuyoruz. Koymaya da devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanım öncelikle sizi çok tebrik ederim Şanlıurfa’ya geldiğimde ben 18 yaşındaydım. Mardin ve Şanlıurfa arasında yaklaşık 10 yılımı geçirdim. Şimdi çok defa gittim geldim ama bambaşka bir Urfa gördüm. Sizi tebrik ediyorum. Bugün Göbeklitepe’ye gittim. Orada insanlığın nasıl başladığını da gördükten sonra buraya bambaşka bir ruh haliyle geldim. Buradaki tüm kadınları tek tek tebrik ediyorum.” Sözlerine yer verdi.

GAZETECİ HAKAN, “KADINLARIN İŞ GÜCÜNE KATILMASI ÇOK ETKİLEYİCİ”

Gazeteci Ahmet Hakan, “Vallahi ben bu kadar geniş kapsamlı olduğunu daha küçük böyle bir karşılaşacağımı zannederken Bayağı büyük alanda birbirinden güzel ürünlerle karşılaştık heyecan verici yani kadınların Emek kadınların işgücüne Bu anlamda katılması güzel kazanmaları güzel çok etkileyici çok etkileyici hepsini kutluyorum. Yani hepsine başarılar diliyorum. Başkanım yanımda diye söylemiyorum son dönemde Şanlıurfa’nın çehresinin çok değiştiğini fark ettim gördüm güzelleşmiş. Bir şehir atmosferin içinde iki tane mahalle gezdik tarihi sokaklarda dolaştık. En kısa zamanda tekrar gelip oraları doya doya yaşamak istiyorum. Çok beğendim yani çok güzelleşmiş Şanlıurfa” diye konuştu.

YORUM YAP