DOLAR 32,7350 % 1.4
EURO 35,0395 % 0.36
STERLIN 41,5338 % 0.69
FRANG 36,7726 % 1.8
ALTIN 2.452,62 % 2,58
BITCOIN 65.376,00 -2.22

Utanın, Ey Türkiye Futbol Federasyonu Yetkilileri!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Utanın, Ey Türkiye Futbol Federasyonu Yetkilileri!
0

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ne hale düşürdüler. Koskoca Fenerbahçe- Galatasaray kulüplerini ne hale düşürdüler? Utanın yahu utanın…

Türkiye’nin en büyük ve en güzide iki takımı olan, Fenerbahçe-Galatasaray takımları arasında yapılacak maçın Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde oynatılma saçmalığı kimin düşüncesiydi acaba?

Koskoca Türkiye’de maç oynatılacak saha kalmadı da, saçma sapan bir fikirle maç Suudi Arabistan’da oynatılmak istendi? Hangi akılla bu karar verildi? Neye dayanarak böyle bir karar verildi? Alınan bu kararda Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümeti’nin bilgisi var mıydı? Ya da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bilgisi vardı da, niçin bu alınan yanlış karara itiraz etmedi ?

Eğer Türkiye Futbol Federasyonu Fenerbahçe-Galatasaray kulüpleri arasında oynanacak olan maçı Suudi Arabistan’da oynatma kararı aldıysa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu alınan karara niçin karşı çıkmadı? Hükümetimiz niçin böyle karara itiraz etmedi?

Dünya’nın en büyük derbilerinden olan Fenerbahçe-Galatasaray maçını düşüncesizce, akla ve mantığa uygun olmayan bir kararla, hiçbir organizasyon yapılmadan, Suudi Arabistan’da oynatılmak istenmesine bir türlü aklım ermiyor! Bu tür büyük maçlar oynanmadan ve takımlar sahaya çıkmadan, organizasyonu iyi yapmak, meydana gelebilecek olayları masaya yatırmak gerekiyor. 

Bununla birlikte bu tür derbi maçlarının ve özellikle de yurtdışında oynanacak maçlarda devletin de bilgisi ve onayı alınmalı, ayrıca yapılacak organizasyonun Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de işin içinde olması gerekiyor. Çünkü kulüpler ve takımlar hem kendilerini, hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil ediyorlar. Yani işin içinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin olması ve protokolün de devletimizi temsilen protokolde yerini alması gerekiyor. Ama maalesef öyle olmadı. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve koskoca Fenerbahçe-Galatasaray kulüplerini rezil kepaze ettiler. 

Ne demek statta İstiklal Marşı okunmayacak?

Ne demek Türkiye Cumhuriyeti Devleti bayrağı açılmayacak?

Ne demek Gazi Mustafa Kemal Atatürk posteri açılmayacak?…

Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devleti, öyle bir devlettir ki!

Yüce Türk Milleti öyle bir millettir ki!

İstediği yerde ve İstediği ülkede, ayrıca İstediği zaman hem İstiklal Marşı’nı okur, hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti bayrağını, hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk posterini açar. Buna hiçbir devlet ve hiçbir millet engel olamaz. Yedi düvele meydan okuyan bu Yüce Türk Milleti’ni daha tanımamışlar sanırım. 

Haddini ve yerini bil, ey Suudi Arabistan!

Haddini aşma, ey Suudi Arabistan !

Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ve Yüce Türk Milleti olarak, bizler sizlere haddinizi ve yerinizi bildirmeyi çok iyi biliriz. 

Ey Türkiye Futbol Federasyonu!

Ey Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı!

Ey Türkiye Futbol Federasyonu Yetkilileri!

Utanın yahu utanın…

Def olup gidin oturduğunuz o makamlardan!

Düşün artık kulüplerinin yakasından!

Bizler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak, Türkiye Futbol Federasyonu yönetemeyen başkandan ve yöneticilerinden utanç duyuyoruz. Bu utanç size bir ömür boyu yetecektir…

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın

YORUM YAP