DOLAR 32,7350 % 1.4
EURO 35,0395 % 0.36
STERLIN 41,5338 % 0.69
FRANG 36,7726 % 1.8
ALTIN 2.452,62 % 2,58
BITCOIN 65.376,00 -2.22

Yeni yılın ilk günü.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yeni yılın ilk günü.
0

Sadece usulden olduğu için değil, içimden geldiği için yeni yıl yazısı yazmak istedim. Bu sabah yeni yılın bu ilk gününe dilimizde yüreğimizde en güzel dileklerle uyandık. Yeni yılın hayırlı güzellikler getirmesi umutlarıyla gözlerimizi açtık. Hayatımızın heranı bir değişim ve dönüşüm içerisindedir. Yeni bir şeye başlamak ve adım atmak gibi, yani yeni bir bilinmezliğe güzelliğe umutla kucak açmak, umalım ki bu yeni yılda geçmişte yaşadığımız acı günleri yaşamayalım.

Hepimizin yeni yılda umutlu olmaya ne kadar ihtiyacımız olduğu bir gerçek. Çünkü geride bıraktığımız 2023 yılında ülkemizde yaşanan büyük ekonomik çöküntüye dönüşme sürecinde birde ülkemizi derinden sarsan deprem felaketiyle kaybettiğimiz canlar teröre verdiğimiz şehitlerimiz, sonraki virajlarında yeni kaoslar ve dünyada halen devam eden savaşlarda katledilen çocuklar ve kadınlar nedeniyle dayanılmaz üzüntüler yaşadık yaşıyoruz.
Evet 2023 yılının ağırlığı acıları çok fazlaydı . “Her bitiş yeni bir başlangıçtır” Sözünden yola çıkarak bu kötü olaylar bir yandan bizlere dayanışmanın yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Ulusça hepimiz yerine gelmeyecek şeyler için çaresiz olsak ta hep birlikte acıları paylaşmaya azaltmaya çabaladık. Sevginin saygının omuz omuza barış içinde yaşamanın önemini kavradık.

Genel Başkanlığını yaptığım UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu ve Leman Gebizli Tüm Engellilere Umutışığı Derneği olarak bizler de yıllardır engellilerimizin yaşlı ve kimsesizlerin yanında yardımında olmaya çalışırken bu yıl daha çok çabaladık. Daha çok gönüllere dokunup ihtiyaç sahiplerimize ulaşmaya çalıştık. Birçok önemli sürdürülebilir projeleri hayata geçirdik .Özellikle ihtiyaç sahibi engellilerimizin tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını mutlaka giderdik. Barınma beslenme gibi yaşamsal ihtiyaçlara yetişmeye çalıştık. Zaman zaman UTEF Umutışı koromuzun verdiği konserlerle engellilerimizle birlikte umudu tazeledik.
Yılın son gününde de engelli kardeşlerimizle tüm dostlarımızla birlikte aşımızı soframızı paylaştık, yemeğimizi yedik. Rahmetli eşim M.Mete Kaçar ve Annem Leman Gebizli’nin ruhlarına hayır dualarımızı gönderdik. Yeni yılın güzellikler getirmesi dilekleriyle yeni yıl pastamızı engelli kardeşlerimizle birlikte kestik, Koromuzun şarkı, türküleriyle coştuk engelli kardeşlerimizin yeni yıla sahnede oynayarak mutlu girmelerine bir nebzede olsa vesile olduk.
Tarih boyunca ülkelerinde insanlarında hayatlarında birçok olaylar yaşanmıştır. Elbette her şey her zaman yolunda gitmeyebilir. Ne yaşanırsa yaşansın her fırtınanın sonunda gökkuşağını göreceğimiz umuduyla dünyada ve ülkemizde barışa dostluğa kardeşliğe sarılmamız şarttır. Dolayısıyla yeni yılda kötü günleri geride bırakıp geleceğe umutla bakalım. 2024 yılında öncelikle savaşlar son bulsun acılar dinsin barış ve huzur olsun diliyorum.
Sevgi saygı mutluluk dolu nice yıllarımız olsun.
Güldane KAYA KAÇAR

YORUM YAP