DOLAR 32,7154 % 1.35
EURO 35,0066 % 0.26
STERLIN 41,4961 % 0.57
FRANG 36,7316 % 1.7
ALTIN 2.448,82 % 2,42
BITCOIN 66.325,99 -0.563

Yeşildal: Hatay’da ulaşılmayan mahalle kalmadı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yeşildal: Hatay’da ulaşılmayan mahalle kalmadı
0

AK Parti Hatay İl Başkanı Av. Adem Yeşildal, depremin çok ciddi şekilde etkilediği kentte ulaşılmayan mahalle kalmadığını söyledi.

Yeşildal, www.ilkhavadis.com’a yaptığı açıklamada devletin, STK ve gönüllü kuruluşlarla birlikte tam saha vatandaşın yanında olduğunu belirterek, “Olayın boyutu çok büyük. Deprem çok geniş alanda ciddi bir yıkıma sebebiyet verdi. Yüzyılın en büyük afetini yaşıyoruz. Devlet-millet dayanışması hat safhana ve Allah’ın izniyle toparlanacağız” dedi.

Adem Yeşildal, “Bir hayırsever vatandaş prefabrik ev yapmak istiyor, nereye başvurmalı?” şeklindeki soru üzerine şunları kaydetti:

AFAD Koordinasyon Merkezimiz bu konu ile ilgili olarak çalışıyor. 7 valimiz ayrı ayrı bölgelerde, farklı alanlarda kriz merkezimizde görev yapıyor. AFAD altyapısıyla birlikte prefabrik kentler kuruyor. Konteyner konusunda da ciddi çalışmalar var. Bunun yanı sıra bazı vatandaşlarımız mahalleler arasına prefabrik evler yapılmasını talep ediyor ancak daha iyi hizmet verilebilmesi için bu evlerin toplu halde belirli yerlerde yapılması daha uygun. Hayırsever vatandaşların prefabrik ev konusunda yardımda bulunmak istemelerinden çok mutlu oluruz. Hayırsever vatandaşlarımızın AFAD Merkezimiz ile irtibata geçmelerini bekliyoruz.”    

AK Parti Hatay İl Başkanı Av. Adem Yeşildal, deprem bölgesindeki şehirlerden ayrılmak isteyen vatandaşlara iaşe ve barınma konusunda yardımcı olunduğunu ayrıca bir yıllık kiralarının da karşılanacağını sözlerine ekledi.

YORUM YAP