DOLAR 32,6378 % 1.12
EURO 34,8816 % -0.07
STERLIN 41,4325 % 0.45
FRANG 36,5956 % 1.33
ALTIN 2.446,00 % 2,30
BITCOIN 67.092,13 -1.044

“Yok Etme! Yaşat” eTwinning proje tanıtımı başarıyla gerçekleştirildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Yok Etme! Yaşat” eTwinning proje tanıtımı başarıyla gerçekleştirildi
0

eTwinning Şanlıurfa  il Koordinatörü Bekir Başkurt tarafından düzenlenen, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje tanıtım webinarina, Şehit Tanju Sakarya Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Merve Abacıoğlu Gayberi, “YOK ETME! YAŞAT” Etwinning projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

eTwinning portalı, eTwinning dünyasına giriş noktasıdır

eTwinning portalı hakkında kısa bilgi veren Şanlıurfa Şehit Tanju Sakarya Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Merve Abacıoğlu Gayberi, “eTwinning portalı, eTwinning dünyasına giriş noktasıdır. 28 dilde kullanıma sunulmuş olan eTwinning.net’de eTwinning ülkelerinden haberler, mesleki gelişim fırsatları, tanımayla ilgili bilgiler ve ayrıca başarılı projelerden örnekler sunulmaktadır. Öğretmenlerin eTwinning topluluğunu tüm potansiyeli ile deneyimledikleri yerdir. Öğretmenler, diğer kayıtlı eTwinner’lar ve okullar hakkında arama yapabilir, onlarla bağlantı kurabilir ve aktivitelerini takip edebilirler. Öğretmenler eTwinner’lar tarafından oluşturulan tüm çevrimiçi ve yerinde etkinliklere erişim sağlayabilir ve kendi etkinliklerini oluşturabilirler” dedi.

Öğretmenler öğrencileriyle etkinlikler yaparak farkındalık oluşturuyor

7 ortak öğretmen, 5 ortak okul ile eş zamanlı olarak yaptıkları bu proje çalışmasında parfüm kullanmanın zararlarına, temizlik malzemelerindeki kimyasalların zararlarına ve geri dönüşüm gibi konulara dikkat çekerek, öğrencileriyle etkinlikler yaparak farkındalık oluşturuyor” diyen Şanlıurfa Şehit Tanju Sakarya Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Merve Abacıoğlu Gayberi, “eTwinning aracılığıyla, öğretmenler farklı konularda farklı anahtar etkinliklerde iki veya daha fazla öğretmen ve öğrencileriyle birlikte işbirliği yaparak aktiviteler gerçekleştirebilecekleri kendi projelerini oluşturabilirler. Öğretmenler etwinning Guruplarına da katılabilirler” şeklinde konuştu.

Webinar’a katılan Öğretmenlere “Katılımcı Sertifikası” verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP