DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.126.192 2.402

Yüce Allah’ ın Emrettiği Din Bu Değil ! Çünkü Müslümanlık Bu Değil !

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yüce Allah’ ın Emrettiği Din Bu Değil !  Çünkü Müslümanlık Bu Değil !
0

Yüce Allah’ ın Emrettiği Din Bu Değil !

Çünkü Müslümanlık Bu Değil !

Amerika Birleşik Devletleri’nin gücünü arkasına alan katil İsrail, Filistin’i bombalamaya devam ediyor. Gazze’ye havadan ve karadan saldırılar düzenleyen katil İsrail, saldırılarına hız kesmeden devam ediyor. 

Bununla birlikte katil İsrail, masum halkı öldürmeye devam ediyor.  

Son günlerde İslam Ülkeleri’n de bir kıpırdama ve bir ayaklanma, ayrıca katil İsrail’e karşı bir direniş var. İsrail’in, Filistin’e saldırmasına tepki gösteren İslam Ülkeleri’n den Yemen, Filistin’e destek vermek için , katil İsrail’e füzelerle ve İHA’ larla saldırılar düzenledi. 

Yemen, Filistin’e Destek İçin Katil İsrail’e Saldırılar Düzenliyor. 

Katil İsrail’in saldırıları son sürat devam ediyor. Her geçen gün saldırılar şiddetli bir şekilde, hız kesmeden de artıyor. Katil İsrail’in Gazze’ye saldırması sonucu masum sivillerin ve çocukların acımasızca katledilmesine tepkisiz ve duyarsız kalmayan Yemen, katil İsrail’e resmen savaş açtı. Ayrıca katil İsrail’e savaş açtığını tüm dünyaya ilan eden Yemen’in, Filistin’e yaptığı bu destek tüm Dünyada ki Müslüman Ülkeleri’nin utanç duyması gerektiğini gösterdi. Gerçi bunlarda utanma duygusu da yok ya !

Gerçi bunların hepsini toplasanız yürekli ve cesur bir ülke etmez !

Utanç duyunuz ey İslam Ülkeleri !

Utanç duyunuz ey Müslümanlar !

Utanç duyunuz ey İslam Birliği Ülkeleri!

İsrail ve Filistin arasında ki savaşa sesini çıkarmayan, sessiz ve tepkisiz kalan örgütlere sesleniyoruz. Savaşın başladığı gün itibariyle sesini çıkarmayan ve bu savaşa engel olamayan örgütlere sesleniyoruz !

Utanç duyunuz ey NATO Üyesi Ülkeleri!

Utanç duyunuz ey Avrupa Birliği Ülkeleri!

Utanç duyunuz ey Avrupa Konseyi!

Utanç duyunuz ey Birleşmiş Milletler Örgütü Ülkeleri!

Utanç duyunuz ey İslam İşbirliği Teşkilatı Üyeleri!

Utanç duyunuz ey Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi Üyeleri!

Utanç duyunuz ey Avrupa İnsan Hakları Örgütü  !

Bunlarda utanma duyguları bitmiş. Bunların ar damarı çatlamış. Bunlarda insanlık bitmiş. Bunlarda acıma duygusu bitmiş. Bunlarda ahlak bitmiş. En önemlisi de bunlarda Allah korkusu bitmiş. 

Yemen’den sonra başka bir İslam Ülkesi olan Mısır’da, Filistin’e destek için katil İsrail’e rest çekti. Mısır Devleti,” Milyonlarca can feda etmeye hazırız ” ifadesini kullandı.

Korkak, kuyruğunu arkasına sıkıştıran diğer İslam Ülkeleri nerede? Binlerce masum insanların katledilmesine seyirci kalan İslam toplulukları nerede? Yıllardır sömürge altında yaşamış Müslümanlar nerede?

Ey İslam Ülkeleri! Ey Müslümanlar!

Kumdan çıkartın kafanızı artık. Kalkıp, sirkelenin artık. Kendinize gelin artık. Tüm İslam alemi olarak bütünleşme zamanı gelmedi mi artık ? Aslında geldi de geçiyor bile. 

Onlar ses çıkaramıyor. Çünkü onlar korkuyor. Çünkü onlar Yezid’in ekmeğini yiyor. Çünkü onlar Yezid’ den besleniyor.

Kerbela Çölü’nde ( Irak ‘ın Kufe kenti) Hz. Hüseyin’in Yezid bin Muaviye tarafından kafası kılıçla kesilirken, ayrıca kesik kafası top gibi oynanırken, bununla birlikte Hz. Hüseyin’in kesik kafası camide ki Müslümanların gözlerinin içine bakarak camiye atılırken Müslümanlar neredeydi? Müslümanlar o zaman da uyuyor ve o zamanlar da Yezid tarafından besleniyordu. Hz. Hüseyin ve ehlibeytin Emevi Devleti’nin ikinci halifesi Yezid bin Muaviye tarafından şehit edilmesi , İslam tarihinin yüzyıllar boyunca dinmeyen acısı, kanayan ve kapanmayan bir yarasıdır. 

Peki o zaman ki Müslümanlarla şimdiki Müslümanlar arasında ne fark var? 

Üzülerek belirtmek istiyoruz ki ! Hz. Hüseyin’in kafası kılıçla kesilirken sessiz ve tepkisiz kalan Müslümanlarla, İsrail ve Filistin arasında ki savaşa sesini çıkarmayan Müslümanlar arasında hiçbir fark yoktur. 

Aslında söylenecek, yazılacak ve konuşulacak o kadar çok şey var ki! 

Takdir Yüce Allah’ın dır. Her şeyin en iyisini Yüce Allah bilir. Mutlaka Yüce Allah’ın bir bildiği vardır. Nasıl olsa bu dünya imtihan dünyasıdır. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu,

2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

( Ben Yalnızca Haddimi Bilirim )

YORUM YAP