DOLAR 32,2197 % 0.1
EURO 34,9685 % 0.12
STERLIN 40,8914 % -0.14
FRANG 35,2282 % 0.25
ALTIN 2.417,42 % -1,80
BITCOIN 67.320,16 -3.218

Anadolu’dan çıkmış , ilim ve irfan sahibi başkan; Profesör Doktor Şahin Karasar Başkan;  

Yayınlanma Tarihi : Google News
Anadolu’dan çıkmış , ilim ve irfan sahibi başkan; Profesör Doktor Şahin Karasar Başkan;   
0

Anadolu’dan çıkmış , ilim ve irfan sahibi başkan; Profesör Doktor Şahin Karasar Başkan;

Anadolu’nun bağrından kopup gelen, Profesör Doktor ünvanlı, ünlü bir bir babanın oğlu, yine ünlü olan, Profesör Doktor ünvanlı rektör bir kardeşi olan, AK PARTİ Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, köklü bir aileden gelen, kökleri eğitime dayalı bir aileden olan, Karasar adını layıkıyla taşıyan bir başkan olarak, yıllarca Maltepe halkının gönlünde taht kurmuştur. 

Uzun yıllar Maltepe Üniversitesi’nde Rektörlük yapan Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, Anadolu’dan geldiği için, Anadolu insanının halinden anlayan biri olarak, ayrıca Maltepe’de yoğun olarak yaşayan Anadolu insanının bağrına bastığı bir başkan olacaktır. Maltepe bölgesinde özellikle Sivas ve Bitlis kökenli binlerce insan yaşamaktadır. Profesör Doktor Şahin Karasar’ın Sivas’lı olması Maltepe halkının en büyük şansıdır. 

Anadolu insanının halinden ve dilinden,  Anadolu’da yaşamış ve Anadolu kültürünü bilen insanlar anlar. Çünkü Anadolu insanını tanımak lazım. Çünkü toprağı bilmek lazım. Toprağı ekmek ve biçmek lazım. Anadolu insanların halinden ve dilinden Şahin Karasar anlar. Çünkü Şahin Karasar, Anadolu’nun bağrından kopup, İstanbul’a gelmiş, uzun yıllar eğitim camiasında bulunmuş, ayrıca binlerce gencin geleceğini şekillendirmiş ve onları hayata kazandırmıştır. 

Hem Maltepe Üniversitesi’nde öğrencileri tarafından, hem de Maltepe halkı tarafından Şahin baba diye anılan ve Şahin baba hitap edilen Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, uzun yıllar boyunca emek verdiği projelerini Maltepe halkının hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Aslında Şahin Karasar çoktan hazır bile. Yalnızca zamanını bekliyor. Yani kısacası Şahin Karasar ve ekibi çoktan hazır.

Anadolu İnsanları Çok Farklıdır;

Anadolu insanı , yeri geldiğinde taşı gediğine koymayı iyi bilir. Gözünü budaktan esirgemez. Anadolu insanı, üretimi yapmayı ve çalışmayı sever. Elleri nasır tutmuş insanlardır. 

Anadolu insanı, adaletlidir. Adaletsizliğe asla tahammül etmez. Her zaman haklının yanındadır. 

Anadolu insanı, sakindir, saftır, uysaldır. Ama yeri geldiğinde, konu devlet ve millet olduğunda, düşmanların karşısında Şahin gibi yırtıcı olmayı iyi bilir; Tıpkı Profesör Doktor sn; Şahin Karasar Başkanımız gibi. 

Anadolu insanının kırmızı çizgisi vardır. Ama o kırmızı çizgi aşıldığında, sabır biter ve uysallık gider. Anadolu insanı, çok saygılıdır. Küçükleri sever, büyüklerini sayar.

Maltepe’ye hizmet aşkıyla yanıp tutuşan, Maltepe’nin Şahin babası Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, Anadolu’nun bir evladı olarak, Anadolu insanının taşıdığı tüm özelliklere sahip bir başkandır. Karakterli, sabırlı, dürüst, namuslu, hakkaniyetli, eğitimci, sevgili ve saygılı, taşı gediğine koymayı iyi bilen, saf ve temiz, iyi niyetli, devlet ve millet aşkıyla yanan bir siyasetçi olan, Maltepe’nin Şahin babası Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, Maltepe’ye ve Maltepe’de yaşayan Anadolu insanının halinden anlayan biri olarak, hazırladığı projeleri ile büyük eserler bırakacaktır.

Anadolu’nun bağrından kopup gelen Profesör Doktor sn; Şahin Karasar’a, Maltepe’de yaşayan Anadolu insanının bağrına basacağından eminiz. Çünkü Maltepe’nin halinden en iyi Şahin Karasar baba anlayacaktır. 

Maltepe’de yaşayan biri olarak ve Anadolu evladı olarak, Anadolu evladı Profesör Doktor sn; Şahin Karasar’a destek vermek boynumuzun borcudur. Profesör Doktor Şahin Karasar’ın başarılı olması için elimizden gelenin fazlasını yapacağız inşallah. Tabi ki Yüce Allah nasip kısmet ederse…

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu, 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP