DOLAR 32,2102 % 0.08
EURO 34,8719 % -0.01
STERLIN 40,9710 % 0.13
FRANG 35,2411 % 0.13
ALTIN 2.415,45 % 0,23
BITCOIN 67.691,28 -2.548

Bodur, İDK Yüksek İstişare Kurulu Başkanı oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bodur, İDK Yüksek İstişare Kurulu Başkanı oldu
0

İstanbul’da STK denince akla gelen ilk isimler arasında yer alan Doğu ve Güneydoğu Kültür Derneği Genel Başkanı Ahmet Fuat Bodur önemli bir görevi daha üstlenerek İstanbul Dernekler Konfederasyonu (İDK) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı oldu. Bodur’a mazbatasını İstanbul Dernekler Konfederasyonu Genel Başkanı ve aynı zamanda Eskişehir Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı da olan Mehmet Çetinkaya verdi.

Fuat Bodur, yeni görevi ve mazbata takdimi ile ilgili yaptığı açıklamada STK’ların toplum için çok önemli konumda bulunduğunu belirterek, insani görevini yerine getirmek üzere Sivil toplum Kuruluşlarında gönüllü olarak görev alanların takdiri hak ettiğini söyledi.

Mesaisinden sonra evine gidip yan gelip yatmak yerine ya da emekli olduktan sonra keyfine bakmak dururken, rahatından fedakârlık ederek devleti ve milleti için gayrette bulunmanın herkese kısmet olmadığını vurgulayan Bodur, “Bu hizmet gerçekten gönül işidir. Biz bu yorgunluktan, dinlenme saatimizden ettiğimiz feragatten, devletimiz ve milletimiz için gösterdiğimiz her gayretten zevk alıyoruz. Dolayısıyla faaliyetimizi daha geniş topluma yaymak için İstanbul Dernekler konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevini memnuniyetle kabul ettim. Rabbim yardımcımız olsun ve devletimize, milletimize daha güzel çalışmalarda bulunmamızı nasip etsin.” dedi.    

İstanbul Dernekler Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Bodur, kendisini bu göreve layık gören İDK Genel Başkanı Mehmet Çetinkaya ve yönetimine teşekkür etti.

İstanbul Dernekler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya da, Ahmet Fuat Bodur’u yakinen tanıdıklarını ve STK adına yaptığı çalışmalara bizzat şehit olduklarını belirterek, “Sayın Bodur’la konfederasyonumuz daha da güçlenecek ve kendisiyle birlikte daha güzel hizmetlere imza atacağız. Aramıza katıldığı için yönetim kurulumuz adına kendisine ‘hoş geldiniz’ diyorum ve yeni görevinde başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

YORUM YAP