DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Çocuk Hakları Konusunda Ülkemizde Büyük Sorunlar Var

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çocuk Hakları Konusunda Ülkemizde Büyük Sorunlar Var
0

İnsan Hakları Konusunda Ülkemizde Büyük Sorunlar Var 

İnsan hakları konusunda ülkemizde çok büyük sıkıntılar ve çok büyük sorunlar var. Hatta bu konuda çok büyük felaketler yaşanıyor. 

İnsan hakları, din, dil, cinsiyet, yaş, düşünce ayrılığı, zenginlik, ulusal veya toplumsal köken gibi konularda farksız bir durumda olmak ve kanunlar önünde eşit olmaktır. İnsan hakları, ahlaki değerlerimizi korur. Fiziki olarak İnsanları korur ve kişisel haklarını muhafaza eder. Ayrıca insanların dini anlamda ibadet etmesine olanak sağlar. Bununla birlikte insanların özgürlüğünü korur. Haksızlık karşısında hakları korunur. Oldürülme korkusu ile yaşamalarını engeller. 

İnsan Hakları, insanların  kişisel haklarını, fiziki bütünlüğünü  korur. Kişilerin kendi düşüncelerini, din ve inançlarını korumalarına izin verir. Ayrıca insanların  eşitlik ve özgürlük hakkı, düşünce ve ifade özgürlüğü, dini vecibelerini yerine getirme özgürlüğü, işkence görmeme ve öldürülmeme hakları gibi haklarını muhafaza eder. 

Çocuk Hakları Alt Komisyonu olarak, 11 ilde meydana gelen büyük depremle birlikte çok zor günler yaşayan ve depremlerden etkilenen ve zarar gören vatandaşlarımızı , özellikle de çocukları ziyaret ederek, bir dizi çalışmalar yapan Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, vatandaşlarımızın dertlerini dinleyerek, çözüm noktasında bir çok çalışmalar yaptı.

Depremin ardından yaşanan zorlukları ve sıkıntıları yerinde inceleyen ve vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılamak için devletimizin tüm imkanlarını seferber eden Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, sorunları tek tek not ederek, çözüm üretmek için  Ankara’da ki görevine geri döndü.

TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu olarak Kahramanmaraş’ta ki depremzedelere yardım götüren ve çocuklara çeşitli hediyeler sunan, ayrıca çocukların mutluluğu ve sevince karşısında duygusal anlar yaşayan komisyon üyeleri, hüzünlü bir sevinç içinde asıl görevlerinin başına, yani TBMM’ ne geri döndüler.

Savunma Sanayi Konteyner Kenti ‘ni de ziyaret eden Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu ve komisyon üyeleri , Down Sendromlu çocuklarla bir araya gelerek, çocuklara hediyeler sundular. Kısacası  çocukları bağrına bastılar. Down Sendromlu çocukların Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun boynuna sarılma anı  tüm komisyon üyelerini duygulandırdı. Hatta Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun gözlerinden damla damla yaşlar döküldü. 

Anne yüreği şefkatiyle Down Sendromu çocuklara kendi öz evladı gibi davranış sergileyen Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu ve komisyon üyeleri, ülkemize hizmet etmenin haklı gururunu yaşadı. 

Bizler de depremler nedeniyle zor günler yaşayan ve depremlerden etkilenen vatandaşımıza destek vermeye devam ediyoruz. Toplum olarak her zaman onların yardımına koşacağız. 

Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu başta olmak üzere, TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu üyelerine depremlerden etkilenen vatandaşımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın

YORUM YAP