DOLAR 32,2102 % 0.08
EURO 34,8719 % -0.01
STERLIN 40,9710 % 0.13
FRANG 35,2411 % 0.13
ALTIN 2.415,45 % 0,23
BITCOIN 67.691,28 -2.548

Gözlüğünüzü Takmayı Unutmuşsunuz Doktor Muhip Kanko

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gözlüğünüzü Takmayı Unutmuşsunuz Doktor Muhip Kanko
0

Hayatları, heykel belediyeciliği ile geçmiş, ülkemize bir tek çivi dahi çakmamış, ayrıca ülkemize bir tek eser bırakmamış zihniyete bakınız ya!

Yönettikleri belediyelerde halka hizmet etmek yerine, sürekli olarak şikayet eden, hiçbir başarı gösteremeyen, işleri güçleri car car konuşmak olan, bir de hükümetin yaptığı hizmetleri ve icraatlarını, ayrıca eserlerini beğenmeyen, sürekli bahanelerle halkı kışkırtıcı söylemlerde bulunan ve ortamı geren zihniyete bakın ya!

Lütfen bakınız! 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve başladığı ilk günden beri İstanbul halkına hangi hizmetleri verdi?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a hangi eserleri bıraktı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un hangi sorunlarına çözüm üretti?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hangi felaketlerde İstanbul halkının yanında oldu ? ( Ekrem İmamoğlu, Bodrum’da 

tatil yapmaktan ve İstanbul Boğazı’n da ziyafet çekmekten zaman bulamadı sanırım !)

Aynı durum İzmit Belediyesi için de geçerlidir.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, halka hizmet etmeyi bıraktı , sürekli olarak polemik yapıyor ve sürekli olarak da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doçent Doktor sn; Tahir Büyükakın’a laf yetiştirmeye çalışıyor. Gerçi onu da beceremiyor ya. Zaten bunların işleri güçleri laf üretmek ve birilerine laf yetiştirmek değil mi? Zaten başka yaptıkları bir şey yok. Başka icraatları da yok.

Asıl mesleği doktorluk olan, Profesör Doktor ; Muhip Kanko, kendinden büyük sözler söylemiş;”Türkiye genelinde uygulanan Yap-İşlet-Devret (YİD) projelerinin devlet bütçesine ve vatandaşlara ciddi mali yükler getirdi. Başlangıçta “bütçeden beş kuruş çıkmayacak” olarak vaat edilen bu projelerin, yüksek garantiler ve döviz kuru dalgalanmaları nedeniyle oluşan mali açıklarla hazineyi milyarlarca lira zarara uğratıldı !” Allah Allah dağ fare doğurdu!…

Neymiş efendim, Yap-İşlet-Devret Projeleri ağır bir yük olarak devlete geri dönüyormuş!.

Neymiş efendim, devlet kaynakları kötü kullanılıyormuş! 

Neymiş efendim, Yap – İşlet – Devret projeleri devleti zarara sokuyormuş. Ve devlet bu projelerden zarar ediyormuş ! Mış, muş … Bu işler muş, muşla yürümüyor Muhip Kanko.

CHP Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko, devlet kaynaklarının büyük bir sıkıntı içinde olduğunu ifade ediyor! . Hiç merak etmeyin Muhip Kanko, devlet kaynakları mükemmel bir şekilde yönetiliyor. İşler tıkır tıkır işliyor. Hastane koridorlarında gözlerin kararmış sanırım. İsterseniz bir gözlük kullanın !

CHP’nin Kocaeli Milletvekili Muhip Kanko, Avrasya Tüneli, Çanakkale Köprüsü, Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi projelerin para kazanamadığını ve bu projelerin devlete büyük yük getirdiğini, ayrıca maliyetlerin vatandaşlara yüklendiği ifade ediyor. Doktor Muhip Kanko, insanların hayal bile edemediği çok büyük projeleri Türkiye’ye kazandıran başka bir hükümet geldi mi bu ülkeye? Sizler heykellerle övünün, Türk halkı ise hükümetin icraatları ve eserleriyle övünsün. Arada ki fark bu iş de. Ama siz anlamazsınız. Çünkü sizin gözleriniz kararmış doktor bey.

İnsanda biraz utanma ve çekinme olur ya. Yıllarca hastane odasında ve hastane koridorlarında gezerken başı döndü sanırım. Bu işler senin işin değil doktor bey. Sen yıllarca hastanede hasta muayenede etmişsin. Sen bırak doktorluğunu yap. Bırakın bu işleri uzmanlar halletsin.

Hiç kimse merak etmesin, devletimiz ekonomiklik istikrarı da sağlar. Sosyal adaleti de sağlar. Ayrıca hükümet, halkın refahını da sağlar. Ekonomik dengeleri de sağlar. Kamu kaynaklarını da en iyi şekilde kullanır, projeler de yapar. Bu ülke muz cumhuriyeti değil. Bu hükümet muz cumhuriyeti hükümeti değil. Bu hükümet icraat hükümeti, heykel hükümeti değil.

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu, Şair, 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP