DOLAR 32,2061 % 0
EURO 35,0499 % 0.08
STERLIN 41,0117 % 0.23
FRANG 35,4241 % 0.04
ALTIN 2.516,21 % 0,62
BITCOIN 68.601,75 2.851

“ENGELLERİ AŞALIM RENKLERDE BULUŞALIM” RESİM SERGİSİ AÇILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
“ENGELLERİ AŞALIM RENKLERDE BULUŞALIM” RESİM SERGİSİ AÇILDI
0

UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkanı, Leman Gebizli Tüm Engellilere Umutışığı Derneği Kurucu Başkanı Güldane Kaya Kaçar’ın öncülüğünde ‘Engelleri Aşalım Renklerde Buluşalım‘ isimli karma resim sergisi açıldı. 15 Mayıs’a kadar gezilebilecek serginin geliri engellilere bağışlanacak.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, UTEF tarafından suluboya, yağlıboya, akrilik, rölyef, keçe teknikleriyle hazırlanmış tabloların yer aldığı “Engelleri Aşalım Renklerde Buluşalım” resim sergisi Antalya Müzesi Sergi Salonunda açıldı. Açılışa çok sayıda davetlinin yanı sıra Muratpaşa Belediye Başkan Vekili Canan Keleş katıldı.

SANATIN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Kültür Bakanlığının katkılarıyla gerçekleşen açılışta konuşan UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkanı, Leman Gebizli Tüm Engellilere Umutışıgı Derneği Kurucu Başkanı Güldane Kaya Kaçar, “Daha önce de resim yapıyordum. Sanatla ilgileniyordum. Ama bu sefer arkadaşlarım desteği ve bana verdikleri cesaret ile ilk defa bu sergide yer aldım. Sanatın birleştirici ve iyileştirici gücüne her zaman inanıyorum. Bu sergideki resimlerin gelirini de engellilerimize bağışlanacak bu yüzden yapılacak bütün destekler bizim için çok anlamlı olacak” dedi.

Engelli bireylerin sanatla, sporla müzikle iç içe olmasını istediklerini vurgulayan Kaçar şunları söyledi:

“Bundan sonra farklı projeler yaptık ve yapacağız. Evlerinde oturan dezavantajlı bireylerimizi farklı noktalara ulaştıracağız, onlara farklı el sanatları öğreteceğiz. Dışarıya çıkarlarsa eğer anne ve babaları biraz nefes almış olacak. Çünkü engelli bireylerin aileleri gerçekten çok zor durumda, çocuklarını bırakacak yer bulamıyorlar. Böyle bir projeyi gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz, engelli bireylerimize ve ailelerine bir nebze de olsa katkı sağlamış olacağız.

Kaçar, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı ve kötü hava koşullarına rağmen sergi açılışına katılan dernek başkanlarına, ressam sanatçılarına, muhtarlara, basın mensuplarına, vatandaşlara ve bir aksaklık dolayısı ile gelemeyen ancak vekilini gönderen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür etti.

Kaçar, ayrıca sergi açılışında desteklerini esirgemeyen Muratpaşa Belediye Başkan Vekili Canan Keleş’e, Kültür Turizm Bakanlığına, Antalya Müze Müdürlüğüne, Yansıma Resim Atölyesi’nden Gül Yengin, Emel Öner, Yasemen Yatikci, Mehtap Sürmeli ‘ye sonsuz teşekkür ettiğini belirtti.

Belediye Başkan Vekili Canan Keleş ise, “Toplumun önder kadınlarımız burada. İyi ki varsınız. Tabi ki kadınların toplumda önemli görevler alabilmesi için her zaman yanımızda olan erkek yol arkadaşlarımız ve destekçilerimiz de iyi ki varsınız” dedi.

SERGİ SANATSEVERLERİ BEKLİYOR

Serginin açılışına özel Lidiya Slaboshhpytska ve Soprano Choro Canzonetta ile koro şefi ve Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı üyesi İsabel Ergül müzik ziyafeti sundular.

Sulu boya, yağlı boya, akrilik, rölyef ve keçe teknikleri ile hazırlanan sergi 15 Mayıs 2024 tarihine kadar Antalya Müzesi Sergi salonunda sanatseverleri bekliyor olacak.

YORUM YAP