DOLAR 32,2893 % -0.07
EURO 34,9060 % -0.1
STERLIN 41,4131 % -0.08
FRANG 36,1380 % 0.01
ALTIN 2.391,44 % -0,98
BITCOIN 66.620,01 -1.659

EYYÜBİYE PARKLARI HER YAZ DAHA GÜZELLEŞİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
EYYÜBİYE PARKLARI HER YAZ DAHA GÜZELLEŞİYOR
0

Şanlıurfa’nın 400 bini aşan nüfusuyla en büyük ilçesi olan Eyyübiye’de, halkın rahat bir yaz geçirmesi için tüm parklarda bakım onarım çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Bir yandan yeni parklar yaparak hizmete sunan Eyyübiye Belediyesi, diğer yandan da mevcut parkların bakımını düzenli olarak yaparak her yaz daha güzel bir Eyyübiye için çalışıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ilçeye kazandırdığı 38 yeni park ve Millet Bahçesi ve yapımı tamamlanmak üzere olan parklarla kamuya açık yeşil alan miktarı 1 milyon metrekareye ulaşan Eyyübiye’de, dikildiği zaman henüz fidan olan ağaçların büyümesiyle vatandaşlar her yaz daha güzel parklara sahip oluyor.

Parkların çim bakımı, budama, kamelya, bank ve piknik masası yenileme, aydınlatma ve sulama sistemlerini aşırı sıcaklar başlamadan tamamlamak için çalışan belediye ekipleri, vatandaşların da takdirini kazanıyor.

Tüm parkları baştan sona elden geçiren Eyyübiye Belediyesi personeli, mobil atölye ile yerinde tamir ve bakım yaparken, hurdaya çıkma durumuna gelmiş park malzemelerini de atölyeye götürerek yeniden değerlendirip kullanıma sunuyor.

Eyyübiye Belediyesi, park projelerinde kullanılan bank, kamelya, piknik masası, çöp kovası gibi açık hava mobilyaları ile fidan ve bitki ihtiyacını da kendi tesislerinde üreterek büyük tasarruf sağlıyor.

 

 

YORUM YAP