DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.307,79 -0.822

GAZETECİ ÇELİK: ŞERİATIN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ

Yayınlanma Tarihi : Google News
GAZETECİ ÇELİK: ŞERİATIN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ
0

Bir seçimde şaibeli oy kullanıldığını iddia ettiği yazısında verdiği iki ismin TC. kimlik numaralarını belirttiği için tutuklanarak cezaevine konulan Gazeteci-Yazar Mehmet Ali Çelik, “Şeriatın kestiği parmak acımaz. Türk yargıçlarına güveniyorum ve verilecek her karara saygılıyım, aslanlar gibi yatar çıkarım” dedi.

Mehmet Ali Çelik gönderdiği mesajında, yolsuzluktan, hırsızlıktan, yüz kızartıcı bir suçtan dolayı cezaevine girmediğini vurgulayarak şunları söyledi:

Her gazetecinin başına gelecek bir durumla karşılaştım. Uzun yılların verdiği tecrübeye rağmen bir yazımda dikkatsiz davrandım. Biraz da gazetecilik refleksiyle acele etmemden dolayı kişilere ait TC. kimlik numaralarını yazımda belirttim. Durumu fark edip kısa bir sonra silmeme rağmen alınan ekran kaydı nedeniyle suçlu duruma düştüm.

Her gazetecinin başına gelmesi muhtemel bu yol kazası nedeniyle cezaevine girmek durumunda kaldım.  Şeriatın kestiği parmak acımaz. Türk yargıçlarına güveniyorum ve verilecek her karara saygılıyım, aslanlar gibi yatar çıkarım.

KALDIĞIM YERDEN DEVAM EDECEĞİM

Ağzı olan konuşmuş. Hakkımda atan tutanlar olduğunu haber alıyorum. Tutuklandım diye her şeyden elimi ayağımı çekecek bir halim yok. Şimdilik küçük bir mola verdim. Çıktığımda, Allah’ın izniyle kaldığım yerden, yolsuzlarla, arsızlarla, devlete, millete zarar verenlerle mücadeleye devam edeceğim, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

TİNGADER’deki yol arkadaşlarıma, okuyucularıma, hemşehrilerime ve tüm sevenlerime selamlarımı söylüyor ve dualarını bekliyorum.

YORUM YAP