DOLAR 32,7350 % 1.4
EURO 35,0395 % 0.36
STERLIN 41,5338 % 0.69
FRANG 36,7726 % 1.8
ALTIN 2.452,62 % 2,58
BITCOIN 65.376,00 -2.22

GAZZEDE İNSANLIK ÖLÜYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
GAZZEDE İNSANLIK ÖLÜYOR
0

GAZZEDE İNSANLIK ÖLÜYOR

 

Türk milleti olarak ve İslam topluluğu olarak birlik ve beraberlik duygu ve düşüncelerimiz ile geçmişten gelen insanlık merhametimizi yeniden inşa ederek birbirimizi sevmeliyiz.

İnsanlık tarihinde hiçbir zaman menfaat çıkar amaçlı bir kardeşlik olmadı. Yahudi’nin işi Türk milletinin ahlakını bozmak ve yozlaştırmak için yıllardır çalışıyor tatbiki milletin birliğini bozmak için ve son açıklaması ile itiraf ederek birlik beraberliklerini bozduk ahlakları bozduk amacımıza ulaştık demelerin altında yatan büyük anlam ifade ediyor.

 

Gazze’de yaşanan katliam ve yıkımın gerisindeki failler, İsrail’e sınırsız destek verenlerdir.

Buradan hem İsrail’e hem onu destekleyip teşvik edenlere sesleniyorum:

Gazze’de masumlar ölmeye devam ettikçe bölgemize gönderilen hiçbir gemi, hiçbir uçak, yapılan hiçbir siyasi şov barış getirmeyecektir.

İsrail yönetimi güvenliği 10 bin kilometre ötede değil, Türkiye başta olmak üzere bölgesindeki komşularında aramalıdır.

 

Filistinlileri gönder ne demek oluyor öldürmeye davetiye mi arıyorsun yoksa Türkiye’ye olay çıkarmak için manevra mı yapmaya çalışıyorsun Cihat Yaycı Paşanın söylediği gibi şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz gerekiyor.

 

Türkiye ile yakın olan yakın hangi ülke varsa terörist söylemlerle aramızı açmaları ve her platformda terörist İslamofobi diyerek tüm İslam ülkelerini Türkiye ile araların zedelenmesine hep olmasına öncülük etmediler yarın, tekrar İslam fobi terörist söyler iseler hayret etmeyin bir ABD içişleri bakanı veya dış işleri bakanı nasıl İslam teröristtir diyebilir.

Bugün Hamas için de aynisi söz konusudur terörist Hamas terörist Gazze diyorlar bunca mücadeleye rağmen teknolojiye sahip olmalarına rağmen Gazze’de yaşayanları yıldıramayanlar bu sefer üzenlerinden suçu atarak hamasi suçlu çıkarmaya çalışıyor

 

Filistin mücahitlerine gücünüz yetmeyince terörist ilan ediliyorsun ve Türkiye’yi de kendin gibi yapmaya çalışıyorsun. Türkiye senin kirli planlarını bilmediğini mi düşünüyorsun küçük büyüğe tüm Müslüman toplulukları işgal ederek geliyorsun düşünme ki Türkiye üzerindeki planından haberimiz olmadığını Türkiye işgal ettikten sonra her şeyin tamamlanacağını Türkiye bu geçişe izin vermeyecek.

 

Hamas’a terörizm diyen zihninizde kendine önce bir baksın terörist kimdir. Asıl terörist ABD’nin kendisi ve arka bahçesi İsrail ve Bünyamin Netanyahu gibi diğer yandaşları olduğunu unutmasınlar bunları dünya tarihi not olarak defterine yazıyor.

ABD eskisi gibi bu mesuliyeti üzerinden atamayacaktır.

 

Türkiye’ye yaptırım uygulamaya çalışanlar asıl Türkiye geçmişten bugüne gönderilmesi gereken birileri varsa onlarda Yahudilerdir. Ve tüm sivil toplum kuruluşları kapatılmalıdır. Cemaatler kapatılmalıdır.  Ticari unvanı olan işletmelerde kırmızı bayrak adı altında kimliklerin çizgisi   verilmelidir.

 

Bugün sırtını dayayarak efelendiği güçler, yarın kendi evlerindeki yangını söndürmek için pılısını pırtısını toplayıp gittiğinde İsrail halkının güven ve merhamet arayacağı ilk yer, tıpkı 500 yıl önce olduğu gibi yine Türkiye olacaktır.

 

İsrail yönetiminden ve toplumundan istediğimiz, milletimizin asırlara sâri bu merhamet duygusunu zedeleyecek tavırlardan uzak durması, barış çağrımıza kulak vermesidir.

 

Türkiye Halep’i havadan bombalamayı bilmiyor muydu karadan giriş yaptı? Amerika’nın hava harekâtları bir katliamdır.  Korkaklıktır. Cesaretsizliktir Türkiye yapıcı uzlaşma yolu ile Peygamber şefkati getiriyor her girdiği yere Halep yüz yıldır Türkiye’yi bekleyen özlem var Musul, Kerkük hakeza aynı şekilde bekleyen özlem var Türkiye insanlığı öldürmüyor kimselerin malına mülkiyetine veya canına kıymak, Amerika ile Türkiye arasında insan hakları kimde olduğu açık ortadadır.

 

Asıl terörist senin piyonların olan örgütlerdir.

İllegal örgütler kurarak insanlığı öldürüyorsun sonra bana insan hakları diyorsun.

 

İsrail’e zorla herkesi dost etmeye çalışıp güç kazanmaya çalışanlar yarın Ukrayna gibi başka ülkelere işgale gitmeyeceği ne mahkûm ki hangi vaatleri yaparak o ülkelerden destek topluyorsun sizin kirli kefereler olduğunuzu dünya insanlığı bilmiyor mu?  İsrail vatandaşları savaşmak istemedikleri halde zorla savaştırmaya çalışan kimlik var.

 

Kendini savunmaya alan hamasi kukla olmasını isteyenler sizin elbet’ de davanız yok ama onların cihat davası var ya ölmek ya kalmak İsrail Amerika hiç ölmek istemiyor yer yüzünde baki kalacak gibi karadan güçleri yetmiyor havadan öldürüyorlar veya çocukları öldürüyorlar.

 

Tüm ülkelerin askeri güçlerini itibarsızlaştırmak veya terörist demek veya bitirmek için farklı politikalar uygulamak adı altında gücünü azmini kırmaya çalışmak ve sonrasında uçaklar ile bombardıman durmayı planlayan politikalardan yana olmayacağını söyleyebiliriz.

 

Ramallah başta olmak üzere, bölgede yıllardır süren yerleşimci terörü bir an önce son bulmalıdır.

Filistinlilerin evlerini, arazilerini gasp eden, silahlanıp canlarının istediği sivilleri öldüren, üstelik bunları da İsrail güvenlik unsurlarının desteğiyle yapan bu işgalcilerin suçlarını hiçbir kavram örtmez.

 

Tıpkı teröristin terörist olarak yaftaladığı gibi yerleşimci kılıklı veya asker-polis üniformalı hırsızlara hırsız, katillere katil denmedikçe ve bunlara o şekilde muamele edilmedikçe bölgeye huzur gelmez, gelemez.

 

Savaşın yayılmaması için tüm aktörler sorumlu hareket etmeli, bölge dışı güçler İsrail’le dayanışma adına ateşe benzin taşımaktan vaz geçmelidir.

Akıl ve vicdan sahibi diğer tüm ülkeleri, İsrail devletinin aklıselime dönmesi için Netanyahu hükümetine baskı kurmaya davet ediyorum.

 

Bu savaşın kalıcı barışa giden yolu açması için Türkiye sorumluluk almaktan asla kaçınmayacaktır.

Teklif ettiğimiz garantörlük müessesesini, hâlihazırda meseleye en azından kısa ve orta vadede gerçekçi çözüm getirmeye yönelik en somut, en tutarlı, en etkili yöntem olarak görüyoruz.

 

İnsani, siyasi ve askeri varlığımızla Filistin tarafının garantörlerinden biri olmaya hazırız. Bu konuda hüsnü niyet ve irade sahibi ülkeleri bir an önce bu teklifimizi değerlendirmeye, somut adım atmaya, barışa giden kapıları aralamaya davet ediyoruz. Allah’ın (cc) yarattığı herhangi canlı varlığımızın ölmesini istemiyoruz.

 

Adil bir barışın kaybedeni olmayacağı tespitine gönülden inanan bir ülke olarak bölgede etkili tüm aktörlerin yer alacağı bir “Uluslararası Filistin-İsrail Barış Konferansı” düzenlenmesini öneriyoruz.

Adil yargılama yolunun İsrail’e açılması için birçok ülkenin olabileceği anayasal yargılama kurumunun kurulmasıdır.  İnsan katili olan herhangi bir ülke Amerika, İsrail, İngiltere gibi ırkçı Devletler olamaz bu görevi ancak Türkiye öncülük yapabilir.

 

Bu konferans, son 30 yılda yapılan, Madrid’den Oslo’ya, Şam el-Şeyh’ten Annapolis’e kadar nice benzer toplantının akamete uğrayan akıbetinden alınan dersler ışığında gerçekleştirilmelidir.

Garantörlük teklifimiz başta olmak üzere, daha güçlü, bağlayıcı ve uygulamaya dönük kararlar ışığında atılacak bu tür adımlara, her iki tarafın da ihtiyacı var.

 

 Her fırsatta tekrar tekrar dile getirdiğimiz “Dünya 5’ten büyüktür” itirazımız, Gazze’deki son gelişmelerle bir kez daha teyit edildi.

Buradan bir kez daha, “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek küresel yönetim ve güvenlik sisteminin adaletsizliği, dengesizliği, etkisizliği konusundaki haykırışımızı tekrarlıyorum.

 

Birleşmiş Milletler ve özellikle de Güvenlik Konseyi, kendini süratle reforma tabi tutmalıdır.

Dünyadaki insanların kendilerini, coğrafi ve inanç dağılımı başta olmak üzere tüm çeşitlilikleri ve dengeleriyle, adil şekilde içinde hissedecekleri bir Birleşmiş Milletler işleyişi ve Güvenlik Konseyi yapısı kurmalıyız.

 

Dünyanın güvenliğini 5 devletin çıkarlarına teslim eden bir yapının sürdürülebilirliği yoktur. Gazze’de yaşananlar bunun son örneğidir.

 

Cihat Yaycı Paşanın söylediği gibi şapkamızı önümüze koyarak iyi düşünmemiz gerekiyor.

 

KASSAK Başkanı Salih Kurt, Alman Narkotik ve İstihbarat Şefi Thomas Pantelic’i 15 Şubat 2023 ağırladığında bir öngörüde bulunarak kendisine Filistin ve Gazze meselesinde Almanya’nın Türkiye’nin yanında yer alması için destek istemişti.

Haberin linki ‘ne aşağıda yer verilmiştir.

KASSAK Komisyon Başkanı Sn. Salih Kurt Beyin ifade ettiği gibi İsrail insanlık suçu işliyor, bu kabul edilemez bir durumdur.

https://www.ilkhavadis.com/kassak-baskani-salih-kurt-alman-narkotik-ve-istihbarat-sefi-thomas-pantelici-agirladi.html

 

Mustafa Şentürk

<

p style=”text-align: right;”>Araştırmacı-Yazar

YORUM YAP