DOLAR 32,2102 % 0.08
EURO 34,8719 % -0.01
STERLIN 40,9710 % 0.13
FRANG 35,2411 % 0.13
ALTIN 2.415,45 % 0,23
BITCOIN 67.691,28 -2.548

İnsanlar, Reklamları İle Değil, İcraatları Ve Eserleri İle Konuşulur

Yayınlanma Tarihi : Google News
İnsanlar, Reklamları İle Değil, İcraatları Ve Eserleri İle Konuşulur
0

Herkes bir şeyler yapıyormuş gibi yapıyor. Aslında yaptıkları hiç bir şey yok. 

İnsanlar yalnızca yalandan bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Fakat onu da beceremiyor, ellerine ve yüzlerine bulaştırıyorlar.

Ortalıkta bir sürü insan geziyor. Sözde hizmet ediyorlar. Fakat ne hizmet ettikleri var, ne de iş yaptıkları var. Yalandan ortalıkta dolanıyor ve iş yaptıklarını sanıyorlar.

Herkes kendi reklamını yapıyor. Birilerine yaranmak için ve birilerinin dikkatini çekmek için tribüne oynuyorlar. Yaptıkları hiçbir şey yok. Yalnızca üç maymunu oynuyorlar.

Siyasette laf değil, hizmet konuşur. Siyasette tribüne oynayanların tribünü gün gelir yıkılır. Fakat yaptıkları eserler bir ömür insanların hizmetlerini görür. 

Siyasette reklam değil, icraatlar görünür. Gün gelir reklam biter. İcraatları bir ömür boyu sürer.

Uzun yıllar boyunca edindiği tecrübelerini ve hazırladığı projelerini hayata geçirmek için, ekibiyle ve takımıyla birlikte Maltepe’ye hizmet etmek için kollarını sıvayarak, halkın içine karışan Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, bir dakika bile yerinde oturmadan, gece gündüz demeden sürekli olarak sahada ve halkın içinde bulunuyor, basmadık toprak, sıkmadık el bırakmıyor.

Hazırladığı projelerini Maltepe halkına sunmak için hummalı bir şekilde çalışan Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, büyük bir heyecanla göreve başlayacağı günü bekliyor.

Özellikle depreme dayanıklı binalar inşa edilmesi hususunda üstün çalışmalar yapan Şahin Karasar, alt ve üst geçit projelerini ve sosyal projelerini hayata geçirmek için gece gündüz demeden, Maltepe halkına anlatıyor ve  canla başla mücadele ediyor. Şahin Karasar, büyük bir titizlikle hazırladığı projelerini hayata geçirmek için sabırsızlanıyor. 

Bununla birlikte Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, hazırladığı projelerini Maltepe halkına anlatıyor ve ziyaret ettiği derneklerin temsilcileri ve yöneticileri ile istişareler yapıyor. Profesör Doktor Şahin Karasar’ın hızına yetişmek mümkün değil. Bizler de Profesör Doktor Şahin Karasar’a maşallah maşallah diyelim. 

AK PARTİ Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Profesör Doktor sn; Şahin Karasar’ın bir tek değil, birçok projesi var. Hepsi de eser mahiyetinde. Burada hepsini yazmak mümkün değildir. En azından bir kaçını kaleme almak istiyoruz;

1: Belediye olarak sağlık hizmetlerinin verilmesi;

Maltepe merkezi dahil , tüm mahallelere 

sağlık hizmetinin verilmesi kapsamında, vatandaşlarımızın tansiyon ve şeker ölçümleri yapılacaktır. Ayrıca kadınlara yönelik meme kanseri ve rahim kanseri riskini azaltmak için, periyodik olarak kontroller yapılacaktır. Bununla birlikte vatandaşlarımızın beslenme alışkanlıkları üzerine eğitimler verilecektir.

2: Kadınların şiddete maruz kalmaması için, şiddet konusunda kadınların haklarının korunması için ve şiddetin önlenmesi konusunda eğitimler verilecektir. 

3: Stresi yenmek için, mutlu ve huzurlu bir yuva kurulması için gençlere eğitimler verilecektir. 

4: Maltepe merkezi dahil, tüm mahallelere 

belli aralıklarla psikolojik danışmanlık hizmeti verilecektir. 

5: İşsiz gençlere iş imkanı sağlamak için eğitimler verilecek, daha sonra da şirketlerde  istihdam edilecektir. 

6: Ev hanımlarının ailesine katkı sağlamaları için, hem de ülke ekonomimize katkı sağlaması için el işi verilecektir. Üretilen ürünler için pazar araştırması yapılacaktır. 

7: Ekonomik anlamda büyük sıkıntılar yaşayan vatandaşlara maddi ve manevi olarak destek verilecektir. Bunun için bir fon oluşturulacaktır. 

8: Ekonomik sıkıntılar yüzünden okula gidemeyen gençlere eğitim imkanları sağlanacaktır. Ayrıca gençlere eğitim bursu verilerek, eğitimlerine devam etmeleri sağlanacaktır. 

9: Belediyenin yaptığı tüm işler kamuoyuna duyurulacaktır. Her şey şeffaf olacaktır. Belediyenin yaptığı çalışmalarını ve hizmetlerini anlatan aylık dergi çıkarılacaktır. 

10: Belediye ile halk arasında hiçbir engel olmayacaktır. Hiçbir vatandaşın hiçbir işi ve hiçbir işlemi belediyede sürüncemede kalmayacaktır. Herkes belediyeden memnun ve mutlu ayrılacaktır. 

11: “Engelsiz Bir Hayat Projesi” kapsamında özel çocuklara eğitimler verilecektir. Ayrıca özel insanların hayata kazandırılması ve daha rahat yaşamaları için, imkanlar sunulacaktır. 

12: Her ay düzenli olarak mahalle muhtarları ile bir araya gelinecek, mahallelerin sorunları masaya yatırılarak, çözüm üretilecektir. 

13: Esnafların sıkıntıları  yerinde incelenecektir. STK temsilcileri ve medya organları temsilcileri ile bir araya gelinecek, Maltepe’nin sorunlarını yakından takip edilecektir. 

Profesör Doktor Şahin Karasar’ın daha bir çok projeleri var. Sayfalar dolusu yazsak, yine de Profesör Doktor Şahin Karasar’ın projelerini anlatamayız. Bizler şimdilik bir kaçını kaleme almak istedik. Bu projelerini hayata geçirmek için Maltepe halkı sabırsızlıkla Profesör Doktor Şahin Karasar’ı bekliyor. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu, 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP