DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

İnsanların Hakları Kaldı Mı Ki! İnsan Hakları Günü Kutlansın?

Yayınlanma Tarihi : Google News
İnsanların Hakları Kaldı Mı Ki!  İnsan Hakları Günü Kutlansın?
0

10 Aralık İnsan Hakları günüdür !…

Sanki İnsan hakları var da, insan hakları günü kutlanıyor!…

Peki hangi insanlıktan ve hangi haktan bahsediyoruz ki?…

Dünyada insanlık kaldı mı ki?…

Dünyada insanların hakları kaldı mı ki?…

İsrail ile Filistin arasında ki savaş son hızıyla devam ediyor. İsrail, Gazze’ye düzenlediği saldırıların ardından yaklaşık 20 bine yakın masum insan canlarını kaybetti. Masum çocuklar acımasızca katlediliyor. Hem de dünyanın gözü önünde. İsrail, Filistin’i yerle bir ediyor. Fakat hiçbir ülke bir tek kelime bile etmiyor. Hatta ve hatta hiç ses çıkarmıyor. Ya da hiçbir ses çıkaramıyor. Ne bir ses çıkarıyorlar, ne de bir tepki gösteriyor. Bir tek Türkiye Cumhuriyeti Devleti  İsrail ile Filistin arasında ki savaşa sesini çıkarıyor. Hatta Filistin Devleti’ne destek veriyor ve yardımlarda bulunuyor. 

Birleşmiş Milletler Örgütü susuyor!

NATO Üyesi Ülkeler susuyor!

İnsan Hakları Örgütü susuyor!

İslam Ülkeleri susuyor!

İslam Toplulukları susuyor!

Bir tek Türkiye Cumhuriyeti Devleti susmuyor. 

Kısacası insanlar susuyor…

Konuşan yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail. Aslında Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail susmuyor, onlar dünyayı tehdit ediyor, Orta Doğu’yu kan gölüne çeviriyor. 

“Susma, sustukça sıra sana gelecek ”

Herkes susuyor. Her ülke kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor. Çünkü bir çok ülkenin İsrail’le ticari ilişkileri var. Zaten o yüzden bu ülkeler sesini çıkaramıyor. O yüzden de tepkisiz kalıyorlar. Peki ne zamana kadar?…

Gün gelecek ticari ilişkiler bitecek. Gün gelecek menfaatler bitecek. Belki de bir gün sıra bize de gelecek! Kim bilir ki?

Zaten Orta Doğu’da karışıklık yaşanmayan tek ülke kaldı; Türkiye Cumhuriyeti Devleti…

Amerika Birleşik Devletleri’nin işgal etmediği tek ülke Türkiye’dir. Bir bahane bularak, demokrasiyi getirmek bahanesiyle istediği ülkeye operasyonlar yapıyor. 

İnsanlar resmen komaya girmiş!!!

Hem insanlık , hem de insanlar komaya girmiş. Dünyanın gözü önünde on binlerce masum insan acımasızca katlediyor. Hem de vahşice katlediliyor. Kısacası Gazze’de büyük bir vahşet var. Gazze’de ki masum insanların yiyecek ve içecekleri yok. Yani su ve gıdaları yok. Elektrikleri yok, tedavi edilmeleri için hastane ve ilaç yok. Yalnızca ölüm var. İnsanlar, çaresiz bırakılmış durumda. İnsanlar çaresiz içinde ölümü bekliyorlar. Çünkü yapabilecekleri hiçbir şey yok. Ölümü beklemekten başka.

Şimdi hangi insan haklarından bahsediyoruz ki?

Bu dünyada garibanların hangi hakları oldu ki? 

Bu dünyada yaşayan fakir insanların hangi hakları oldu ki?

Bu dünyada güçlü isen, zengin isen, nüfuzlu isen hakların vardır. Fakir fukara isen hiçbir bir hakkın yoktur. Zaten hep o yüzden bu dünyada fakir fukara eziliyor. Güçlüler ise tüm haklara sahip oluyor. 

Sözün özeti olarak şunu ifade etmek istiyorum ki! 

İnsanlar eziliyor. İnsanlar sokaklarda yaşıyor. İnsanlar acımasızca katlediliyor. İnsanlar köle gibi çalıştırılıyor. İnsanlar aç ve sefalet içinde yaşıyor. İnsanlar ay sonunu bile zar zor getiriyor. İnsanlar faturalarını dahi ödeyemiyor. İnsanlar üç kuruş maaşla evi geçindirmeye çalışıyor. Kadınlara tecavüz ediliyor. Kadınlar öldürülüyor. Çocuklara taciz ediliyor. 

Gençler iş bulamadığı için intihar ediyor. Babalar hanımına mutfak masrafları için para bırakamadığı için, ayrıca çocuklarına harçlık veremediği için hüngür hüngür ağlıyor. Hatta intihar ediyor. Peki o zaman hangi insanlıktan ve hangi insan haklarından bahsediyoruz ki?…

İnsanlık ölmüş. Bizler haklardan bahsediyoruz. Umarım gün gelir de insanlar, insanlıktan nasibini alır. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu, 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP