DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı sn; Murat Kurum. Şimdi sıra Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Profesör Doktor sn; Şahin Karasar’da

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı sn; Murat Kurum. Şimdi sıra Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Profesör Doktor sn; Şahin Karasar’da
0

Yerel seçimlere kısa bir süre kala, belediye başkan aday adaylarının heyecanları dorukta. Hem büyükşehirlerin, hem de ilçelerin belediye başkan aday adayları merakla bekliyor, heyecanla göreve gelip gelmeyecekleri konusunda sabırsızlanıyorlar.

Haklı olarak belediye başkan aday adayları strese giriyor. Sonuç açıklanana kadar da stres altında yaşamaya devam edecekler. Tabi ki belediye başkan aday adayları haklı. Lakin seçim süreci böyle işliyor. Yıllar önce bende belediye başkan aday adayı olmuştum. Aynı heyecanı ve aynı stresi bende yaşamıştım. 

Belediye başkan adaylığı olarak en çok merak edilen illerden birisi de İstanbul’du. İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kim aday olacak diye İstanbul halkı büyük bir merak içindeydi. İş de o merakla beklenen cevap bugün açıklandı. Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı sn; Recep Tayyip Erdoğan, bugün hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayını, hem de diğer illerin büyükşehirlerin belediye başkan adaylarını açıkladı. 

Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği eski Bakanı, İnşaat Yüksek Mühendisi sn; Murat Kurum’ u göstermesi büyük bir heyecan yarattı. Bugün Haliç Kongre Merkezi’nde AK PARTİ İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği AK PARTİ Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı’da büyük bir kalabalık karşısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı sn; Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul halkının merakını ve heyecanını gidermiş oldu. Aslında cumhurbaşkanı sn; Recep Tayyip Erdoğan İstanbul halkına büyük bir müjde verdi. Çünkü en büyük müjde sn; Murat Kurum’du. 

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı sn; Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, İstanbul halkının bütün sıkıntılarını giderecek ve İstanbul halkına hizmet edecek yetenekte ve tecrübede bir siyasetçidir. Cumhurbaşkanı sn; Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak en iyi ve en doğru kararı vermiştir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak en doğru karar sn; Murat Kurum’dur. 

Uzun yıllar boyunca çok büyük işlere imza atan, özellikle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak üstün hizmetlerde bulunan, Türkiye’nin şehircilik alanında yapılanmasında büyük bir rol oynayan sn; Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çok büyük hizmetlere vesile olacaktır. 

Deprem uzmanlarının sürekli olarak gündeme getirdiği Büyük Marmara Depremi’nin İstanbul halkını tedirgin ettiği bugünlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sn; Murat Kurum’un seçilmesi İstanbul halkı için büyük bir fırsattır. Çünkü sn; Murat Kurum, mesleği gereği ve şehircilik konusunda oldukça deneyimli ve oldukça da başarılı bir siyasetçidir.

Kısa bir süre sonra da ilçelerin belediye başkan adaylarının isimleri açıklanacaktır. Bu ilçelerden birisi de Maltepe Belediyesi. Uzun zaman önce Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı olarak başvurusunu yapan, ömrünü eğitime ve öğrencilerine adayan, uzun yıllar Maltepe Üniversitesi’nde Rektörlük yapan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına ataşelik yapan Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan sn; Murat Kurum ile birlikte çok güzel hizmetlere ve çok büyük başarıya imza atacaktır. 

Özellikle depreme dayanıklı binalar inşa edilmesi hususunda çalışmalar yapan Profesör Doktor sn; Şahin Karasar ve ekibi, Maltepe Belediye Başkanı olduğunda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sn; Murat Kurum olduğunda uyumlu bir şekilde çalışarak, İstanbul halkına büyük hizmetler yaşatacaklardır. İstanbul halkının bundan hiçbir şüphesi olmasın. Çünkü insanlar hizmet edilmeyi özledi. Çünkü insanlar çözüm üreten belediye başkanlarını özledi. Şimdi özlemleri giderme zamandır; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı; Sn; Murat Kurum. Şimdi sıra Maltepe Belediye Başkan Adayı Profesör Doktor sn; Şahin Karasar’ da. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın

YORUM YAP