DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

KAHRAMANLAR CAN VERİR YURDU YAŞATMAK İÇİN

Yayınlanma Tarihi : Google News
KAHRAMANLAR CAN VERİR YURDU YAŞATMAK İÇİN
0

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İzmir’de 7 yıl önce gerçekleştirilen terör saldırısında şehit edilen polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can için İzmir Adalet Sarayı’nda düzenlenen anma törenine katıldı.

Adalet Bakanı Tunç, törende yaptığı konuşmada, şehitlerin emanetine sahip çıkmanın gayreti içinde olduklarını vurguladı. Trafik polisi olan Fethi Sekin’in teröristlere kahramanca müdahale ettiğini hatırlatan Tunç, “Trafik polislerinin aslında terörle mücadele noktasında böyle bir çalışması olmamasına rağmen o, hemen silahına sarıldı. Kahramanca mücadelesini yaparak büyük bir faciayı, büyük bir terör eylemini burada önlemiş oldu. Tabii Musa Can abimiz, mübaşirimiz, burada görevi başında o hain kurşunlara maruz kalarak şehit oldu.” diye konuştu.

TERÖR, İNSANLIK SUÇUDUR, YAŞAM HAKKININ DÜŞMANIDIR.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, terörle mücadelenin kesintisiz süreceğini vurgulayarak, 40 yıldan bu yana bölücü terör örgütüyle mücadele ettiklerini ve terörün her çeşidiyle mücadeleyi sürdürdüklerini söyledi.

“Bu ülkenin huzurunu, kardeşliğini, birlik, beraberliğini bozmayı hedef alan, ülkemizin bölünmesini isteyen hain terör örgütleriyle mücadelemizden, kararlılığımızdan hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz.” diyen Bakan Tunç, şunları kaydetti:

“Terör, insanlık suçudur, yaşam hakkının düşmanıdır. Ülkemiz üzerinde hain emeller besleyenlere, bölgemiz üzerinde hain emeller besleyenlere, Türkiye’nin güneyinde, Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti kurmak isteyen hainlere ve onların maşalarını tutan küresel güçlere hiçbir zaman fırsat vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz.”

Ülkenin huzurunu bozmak isteyen, milletin güvenliğini tehdit eden her türlü şer şebekesiyle mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Tunç, “Onların destekçileriyle, terör örgütlerini destekleyen siyasi uzantılarıyla da mücadele etmeye devam edeceğiz. Milletimizin birlik, bütünlüğünü hiçbir zaman bozdurmayacağız ve ülkemiz inşallah terörün kökünü kazıyıncaya kadar bu mücadele devam edecek ve Türkiye yüzyılında ülkemizi, çocuklarımızı, gençlerimizi, milletimizi huzurlu bir geleceğe inşallah milletçe hep beraber taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ KUMANDA EDEN MAŞALARLA DA MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ.

Bakan Tunç, törenin ardından Fethi Sekin anıtına ve Sekin’in şehit olduğu alana karanfil bıraktı.

Adalet Bakanı Tunç, burada yaptığı konuşmada, “Terör örgütlerini kumanda eden maşalarla da mücadelemizi sürdüreceğiz ve terörün kökünü kazıyıncaya kadar mücadeleden, kararlılığımızdan hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz ve ülkemizi hep beraber milletimizle birlikte, milletçe birlik, beraberlik içerisinde huzurlu bir geleceğe kavuşturmanın çabası içerisinde olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tunç, yetkililere Fethi Sekin’in şehit edildiği noktanın etrafının çevrilebileceğini söyledi.

TİNGADER ( Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazetecileri Derneği)
KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI

Nilgün Kasap

YORUM YAP