DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

MODERN İLÇE KARAKÖPRÜ VATANDAŞLARIN GÖZDESİ OLDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
MODERN İLÇE KARAKÖPRÜ VATANDAŞLARIN GÖZDESİ OLDU
0

Şanlıurfa’nın hızla büyüyen modern ilçesi Karaköprü 2022 yılında Türkiye genelinde en fazla konut satışı yapılan ilçeler arasına girdi.

Şanlıurfa’nın hızla büyüyen modern ilçesi Karaköprü 2022 yılında Türkiye genelinde en fazla konut satışı yapılan ilçeler arasına girdi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun en hızlı büyüyen ilçesi olarak dikkat çeken Karaköprü, 2022 yılında en fazla konut satışı yapılan ilçeler arasına girerek dikkat çekti. Yapılan projeler ve hizmetlerle her geçen gün gelişen ilçe vatandaşların tercihi haline gelirken, TÜİK verilerine göre 2022 yılında 10 binin üzerinde konut satışıyla ülke genelinde en fazla konut satılan ilçeler sıralamasında ilk 20 içerisinde yer aldı.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin modern bir ilçe hedefiyle önemli projeler kazandırdığı Karaköprü, yeni projeler, yollar, yeşil alanlar ve genel hizmetlerle önemli bir gelişme gösteriyor. Nüfusu da her geçen yıl ciddi oranda ilçe, 2021 yılında Türkiye genelinde en hızlı büyüyen 6. ilçe olarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Karaköprü’nün her zaman gelişmeye açık genç bir ilçe olduğuna değinen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bu potansiyeli değerlendirip ilçeyi daha modern ve güzel hale getirmek için çalıştıklarını dile getirdi.

Başkan Baydilli, “Karaköprü, 2014 yılında ilçe statüsüne kavuştuktan sonra her yıl ciddi oranda bir nüfus artışı gösterdi. Biz de Karaköprü Belediyesi olarak bu büyümeyi hizmetlerle taçlandırıp modern ilçemizi bir marka haline getirmeyi hedefleyerek çalışıyoruz. İlçemize çok güzel projeler ve hizmetler kazandırdık, hem vizyonel projelerle ilçemize farklı bir çehre kattık hem de hizmet noktasında gece-gündüz çalışarak artan nüfusun gerisinde kalmamaya gayret ettik. Bunun sonucunda da ilçemiz en fazla tercih edilen, konut yatırımı olan ve konut satışı gerçekleşen bir bölge oldu. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz hizmetleri artırarak ilçemizin büyümesine ve daha modern bir ilçe hedefine katkı sağlayacağız. İlçemizi tercih eden değerli vatandaşlarımıza ve Karaköprü’de yatırım yapan yatırımcılara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi 2021 TUİK verilerine göre 252 bin 158 nüfusa sahipken, önümüzdeki günlerde açıklanacak 2022 verilerinde de önemli oranda nüfus artışı bekleniyor.

 

YORUM YAP