DOLAR 32,2177 % 0.08
EURO 34,8417 % -0.05
STERLIN 40,9470 % 0.1
FRANG 35,2480 % 0.11
ALTIN 2.412,24 % 0,10
BITCOIN 67.754,01 -2.382

Şanlıurfa, Kenya’nın Garissa Eyaleti ile kardeş oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şanlıurfa, Kenya’nın Garissa Eyaleti ile kardeş oldu
0

Başkan Beyazgül Kenya Cumhuriyeti Garissa Eyaleti´nin Valisi Dr. Nathif Jama Adam´ı ağırladı. Geçmiş dönemde “kardeş şehir” olarak ilan edilen ancak hayata geçirilemeyen protokolü Başkan Beyazgül, konuk Vali Adam ile akid antlaşmasını imzalayarak hayata geçirdi. Protokol “Besi ve zirai üretim desteğinden sağlık eğitim ve kültürel” işbirliği faaliyetleri kapsıyor.

KARDEŞLİK PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Garissa Valisi Dr. Nathif Jama Adam, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül’ü Garissa ya davet etti. Başkan Beyazgül de,ikili ilişkilerin sürdürülmesi için Garissa Eyaletine bir heyet göndereceğini belirterek, “Kapsamlı bir şekilde desteklerimizi esirgemeyeceğiz. İnşallah bizler de Şanlıurfa’dan Kenya’ya bir gönül köprüsünü kurmuş olacağız. Bu ziyaretlerimiz kapsamında kadim olan Peygamberler şehrimizi dünyanın farklı noktalarında tanıtmış olacağız. Sayın Vali Dr. Nathif Jama Adam’ı şehrimizde misafir etmekten dolayı onur duyuyoruz” dedi.

İKİ ŞEHİR KARDEŞ OLDU

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Garissa eyaleti arasında imzalanan protokol ile iki şehir kardeş şehir oldu.

Sakıb’ın Köşkünde gerçekleşen imza protokolünde Garissa Eyalet Valisi Dr. Nathif Jama Adam ile beraberinde yer alan Dr Absulsalam Mutaj shafat Nur ve Dr Ahmet Omar Ali ile Şanlıurfa Milletvekili Abdurrahim Dusak ve Gazeteci Şahban Kılıç ile Çare Derneği temsilcisi Hüseyin Cihangir hazır bulundular.

Köşk’te gerçekleşen imza törenin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUM YAP