DOLAR 32,2061 % 0
EURO 35,0499 % 0.08
STERLIN 41,0117 % 0.23
FRANG 35,4241 % 0.04
ALTIN 2.516,21 % 0,62
BITCOIN 68.601,75 2.851

ŞEDDADİ AŞİRETİ MENSUPLARI BİR ARAYA GELDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ŞEDDADİ AŞİRETİ MENSUPLARI BİR ARAYA GELDİ
0

Şeddadi Aşireti mensuplarını bir araya getirmek, tanışmak, kaynaşmak ve aile birliğini korumak amacı ile Habip Çadırcı’nın organizasyonu ve Ali Çiçek’in ev sahipliğinde Şanlıurfa’da toplantı düzenlendi.

Şeddadi Aşireti’nin Şanlıurfa’nın en büyük aşiretlerinden biri olduğunu belirten Habip Çadırcı, şunları söyledi:

Büyük olmasından dolayı zaman içinde aşiret mensupları arasında iletişim ve dayanışma azalmaya neden olmuştur. Bu toplantının en önemli amacı aile bireylerinin birbirini tanıması, kaynaşması ve destek olmasıdır. Aşiret bireylerinin birbirleri ile daha sık iletişim kurarak, birbirlerine destek olmaları ve birlikte daha güçlü bir aşiret olmaları gerektiği vurgulandı.

Bu toplantı da Şeddadi aşireti mensupları duygu ve düşüncelerini paylaştı. Başta siyaset olmak üzere her alanda yardım ve destekler olacağı ifade edildi.

Toplantı boyunca aşiret bireyleri birbirini tanıma fırsatı buldu, geçmiş anılarını paylaştı ve gelecekte yapılacak etkinlikler için görüş alışverişinde bulunuldu.

Bu arada, Habip Çadırcı’nın başkanlığında yapılan Şeddadi aşireti toplantısında, bu tür bir araya gelmelerin periyodik olarak yapılması kararlaştırıldı.

YORUM YAP