DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

Siyasette Kriterler Önemli Değilmiş !!!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Siyasette Kriterler Önemli Değilmiş !!!
0

Bundan tam 5 yıl önce bu zamanlar, önce Hak Teala İçin, sonra da halk için, Kandıra’mızın saf ve temiz kalmış, güzel insanlarına hizmet etmek için Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı olmuştum. Hatta ve hatta her alanda Kandıra’mızın gelişmesi ve kalkınması için bir çok proje hazırlamıştım. Ama boşunaymış. Meğerse siyasette proje önemli değilmiş ki!Siyasette proje değil, kendini nasıl sattığın önemliymiş !

Sırf Belediye Başkanı olmak için ahlakımdan, kişiliğinden ve karakterimden asla vazgeçmedim. Asla da vazgeçmem. Çünkü Yüce Allah beni böyle yaratmış. Asla da hiçbir kimsenin elini öpmem ve hiçbir kimsenin karşısında asla da eğilmem. Hayatımda hiç kimsenin elini makam mevki için öpmedim. Hayatımda hiçbir kimsenin makam mevki için karşısında asla da eğilmedim. Eğilmem de, öpmem de. Asla eğilmeyecegim ve asla da öpmeyeceğim. 

Siyasetçi adayı Ayhan Yalçın olarak siyasete çok hızlı bir giriş yapmıştım. Bütün gazeteler Ayhan Yalçın’dan bahsediyor ve hakkımda çarşaf çarşaf yazılar yazılıyordu. Siyasette olmak üzere, siyasette uzun yıllar boyunca var olmak üzere , önce Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, sonra da Yüce Türk Milleti’ne yalnızca hizmet etmek üzere, uzun soluklu bir süreçte siyasette yer almak üzere, hizmetlerimizin devamı için TBMM’de Milletvekili olmak üzere, girdiğim siyasette maalesef siyasetçi adayı Ayhan Yalçın olarak kaybettim !!!

Ama siyasetçi Ayhan Yalçın kaybetti !!!

Gerçek hayatta ki, alanında marka olmuş, sektörde duayen Ayhan Yalçın olarak anılan, bir çok alanda uzman olan Ayhan Yalçın asla kaybetmedi. Aslında siyasetçi adayı Ayhan Yalçın da kaybetmedi. Kaybeden Türkiye siyaseti ve Türkiye siyasetçileri oldu. 

Siyasete ilk adımı attığımda şöyle bir ifade kullanmıştım; Hayatımda asla harama el uzatmadım. Asla haram lokma yemedim ve aileme de asla haram lokma yedirmedim “… Meğerse siyasette bunların hiçbir önemi yokmuş. Önemli olan ,as olan torpilmiş. Sonunda bunu anlamış ve bunu öğrenmiş oldum. 

9 Sayfa Uluslararası CV’im Yeterli Gelmedi !!!

Vasıflarım , sıfatlarım, eğitimlerim, projelerim, tecrübelerim, referanslarım, prezantabl oluşum, karizmatik bir yapım, etkili konuşmam, diksiyonum, toplumdaki karşılığım Belediye Başkanı olmak için yeterli gelmemişti ??? Tabi ki siyasetçilere göre. Çünkü profesyonel iş hayatında en önemli özellikler ve faktörler yukarıda ifade ettiğimiz kriterlerdir. Çünkü iş hayatında beceriksiz, başarısız, vasıfsız, sıfatsız ve tecrübesiz insanların bir karşılığı ve değeri yoktur. 

Aslında Belediye Başkan Aday Adayı olarak hodri meydan demiş , rakiplerime tatlı bir şekilde ve esprili bir şekilde meydan okumuştum. Ayrıca Ankara’da ki yetkililerden beni imtihan etmelerini istemiştim. Boş yere zaman kaybetmiş ve boş yere dünyanın parasını harcamışım. 

Ben Kendi Reklamımı Yapmak İçin Aday Olmadım. Yalnızca Hizmet Etmek İçin Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı olmuştum. 

Siyasetçi Ayhan Yalçın olarak, billboardlarda pişmiş kelle gibi sırıtmak için değil, yapmacık hareketlerle halkı kandırmak için değil,  yapmacık gülücüklerle insanlara şirin görünmek için değil, halkın hizmetkarı olmak için ve halkın dertlerini gidermek için ve eserler bırakmak için siyasete girmiştim. Ama maalesef kısmet olmadı. Biri, ya da birileri benim siyasette olmamı istemedi. Yani kısacası birileri benden rahatsız olmuşlardı. Aslında bunun nedeni belli. Siyasetçiler beni kendilerine rakip olarak görmüştü sanırım. 

Ne yaptıysam siyasette yol alamadım. Çünkü birileri siyasette yol almamı engelledi. Aslında bence Yüce Allah benim siyasette olmamı ve siyaset yapmamı istememişti. Bunun başka bir İzahı ve başka açıklaması olamaz. Eğer Yüce Allah benim siyasette olmamı ve Belediye Başkanı olmamı isteseydi , hiçbir şey ve hiçbir güç buna engel olamazdı. Çünkü, “Yüce Allah Ol Derse Olur “…

Hakkımda Övgüler Yağdıran, Yeri Geldiğinde Eleştirilerde Bulunan Tüm Gazeteci Üstatlarımıza Sonsuz Şükranlarımızı Sunuyoruz…

Belediye Başkanı Adayı Adayı sürecinde hakkımda yazılar yazan, beni Kocaeli halkına tanıtan, ayrıca bana destek veren , bununla birlikte yalnızca gerçekleri yazan, Kocaeli’nin bir numaralı gazetesi Kocaeli Gazetesi ve Kocaeli Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi , duayen gazeteci sn; Tanzer Ünal’ a, o dönemde Kocaeli Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürü görevinde bulunan , çok değerli gazeteci sn; Bülent Ekinci ‘ye çok teşekkür ediyorum.

Bununla birlikte Kocaeli’nin çok sevdiği Çağdaş Kocaeli Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni sn; Nurettin Kolaylı abime ( yeri geldiğinde beni övdü, yeri geldiğinde eleştirilerde bulundu. Ama hiçbir zaman darılmadım ve kızmadım Nurettin bey’e), Sizin Kocaeli Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi sn; Gürkan Ay bey’e, Ses Kocaeli Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Güngör Arslan (Rahmetli anıyorum ) bey’e, Tek Kocaeli Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi sn; Cemalettin Ince bey ‘e, Bugün Kocaeli Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi sn; Ahmet Akçaalan bey’e, En Kocaeli Gazetesi’ne, ayrıca aklıma gelmeyen Kocaeli’nin tüm gazetecilerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Sonuç olarak eski bir siyasetçi olarak, önümüzdeki yerel seçimlerde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı olacak tüm siyasetçilere başarılar diliyoruz. İyi olan ve hak eden siyasetçi kazansın. Ayrıca Kandıra’mızın güzel insanlarına hizmet edecek ve Kandıra’mıza proje sunacak siyasetçiler kazansın.

Ayhan Yalçın olarak benden bu kadar….

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu,

2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

( Ben Yalnızca Haddimi Bilirim )

YORUM YAP