DOLAR 32,2960 % -0.05
EURO 34,9357 % -0.05
STERLIN 41,4751 % 0.04
FRANG 36,1452 % 0.01
ALTIN 2.391,71 % -0,97
BITCOIN 66.859,57 -3.074

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen: E-Ticaretle ürünlerinizi kolaylıkla dünyanın her yerine gönderebiliriz

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen: E-Ticaretle ürünlerinizi kolaylıkla dünyanın her yerine gönderebiliriz
0

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen Girişimci ve Üreten Kadınlar Fuarında, etkinlikler kapsamında ‘E-Ticaret / İthalat ve İhracat Paneli’ de düzenlendi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ‘Şanlıurfa’da girişimci ve üreten kadınlar buluşması’ Fuarında, ürünlerini sergileyen girişimci kadınlara yönelik düzenlenen panele konuşmacı olarak katıldı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, Şanlıurfa Fuar Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen panelde, Girişimci ve Üreten Kadınları e-ticaret, ithalat- ihracat konularında bilgilendirerek, “E-Ticaretle ürünlerinizi kolaylıkla dünyanın her yerine gönderebiliriz” dedi.

Panele ev sahibi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül ile çok sayıda kadın girişimci katıldı.

URFA’NIN DAHA İYİ YERE GELMESİNE, KALKINMASINA VESİLE OLAN İNSANLARSINIZ

2007 yılı Genel Seçimlerinde AK Partiden 23. dönem Şanlıurfa Milletvekili, 2011 Genel Seçimlerinde 2. kez Şanlıurfa Milletvekili seçilen Emin Önen, Ocak 2016’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı olarak görev yaptıktan sonra 2017 yılından itibaren de 5,5 yıl Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi olarak görev yapan, 28. dönemde yeniden Şanlıurfa Milletvekili seçilerek önemli bir görev üstlenen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Asya Parlamenterler Asamblesi Başkanı Abdulkadir Emin Önen, girişimci/üretici kadınlarımıza övgüler yağdırarak, “Cumhuriyet kadınlarımızı en içten dileklerimle kutluyor, tebrik ediyorum. Kadın Girişimciler’ dendiği zaman ben aynı zamanda şunu da anlıyorum: Bunlar ‘Cesur İnsanlar.’ Urfa’nın ihracatına, Urfa’nın üretimine, Urfa’nın daha iyi yere gelmesine, kalkınmasına vesile olan insanlarsınız. O yüzden sizlerle birlikte olmaktan dolayı da çok büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

E–TİCARET’LE TÜRKİYE’NİN VE DÜNYANIN HER YERİNE KOLAYLIKLA ÜRÜNLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRİZ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, Çin deneyimlerinden de bahsederek konuşmasını şöyle sürdürdü;

“E Ticaretin toplam büyüklüğü, dünyada 4.9 trilyon dolar. Yani yaklaşık 5 trilyon dolarlık bir hacim var bütün dünyada. Az önce dedik ya 4.9 trilyon dolar Pazar var dünyada, sadece Çin bunun 52.1’ine sahip. E – Ticaret üzerinden buradan Hakkari’nin Yüksekova ilçesine de satış yaparsınız, e – ihracatla satış yaparsınız, e – ithalatla sipariş alırsınız. Aynı şekilde Türkiye’nin her yerine, dünyanın da her yerine kolaylıkla ürünlerinizi gönderebiliriz. E – Ticaretimizin ilerlemesi ile beraber yeni teknoloji de gelişmeye başladı. Artık bu mağazalar, biz bunlara mağazalar diyoruz internet dünyasındaki dijital platformlara. Bu mağazalar içinde e-mağaza tasarımları, bunların artık mühendislerine kadar insanlar türedi. Yani meslekler türedi”.

YENİLİKLERE VE YATIRIMLARA AÇIK OLUN

Ticaret sektöründe E-Ticaretin payının her geçen gün artığını belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili APA Başkanı Abdulkadir Emin Önen, girişimcilerin bu alandaki yeniliklere ve yatırımlara açık olması gerektiğini söyledi.

Şanlıurfa Fuar Merkezinde son gününe giren ve binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Girişimci ve Üreten Kadınlar Buluşması bünyesinde gerçekleşen panelde, Şanlıurfalı girişimci kadınlarla buluşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, kadınlara E- Ticaret, İhracat ve İthalat ile ilgili konularda bilgi ve birikimlerini aktardıktan sonra Şanlıurfa’nın bir evladı olarak Ankara’da Şanlıurfalı girişimci kadınların emirlerinde olacaklarını belirtti ve panelin sonunda kadınların merak ettiği soruları cevapladı, izlenecek yollarla ilgili detayları paylaştı.

MİLLETVEKİLİ ABDULKADİR EMİN ÖNEN’E KATILIMINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül de, “Girişimci ve Üreten Kadınlar Fuarı kapsamında Şanlıurfa Milletvekilimiz Abdulkadir Emin Önen Beyefendinin katılımıyla “E-Ticaret/İthalat ve İhracat” konulu tecrübe aktarım toplantısı gerçekleştirdik. Katılımlarından dolayı Sayın Vekilimize teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetini belirtti ve katkılarından dolayı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen’e Acı kahve (Mırra) takımı hediye etti.

DEĞERLİ BİLGİLER EDİNDİK

Panelin sonunda söz alan bir bayan girişimci, kendisinin sorusu olmadığını ancak yeni üretime başladığı için kendilerinin konuşmasından çok faydalandığını ve değerli bilgiler edindiğini ve uygulayacağını belirterek teşekkür etti.

Panelin sonunda girişimci kadınlarla topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

FUAR ALANINDAKİ GİRİŞİMCİ KADINLARIN REYONLARI GEZİLDİ

Konuşmaları zaman zaman girişimci kadınların alkışları ile kesilen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, beraberinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte Fuar alanındaki girişimci kadınları reyonlarını gezerek başarılar diledi, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.    

Girişimci ve Üreten Kadınlar Fuarı katılımcılarıyla bir araya geldik. Paneli dinlemeye gelen, Urfa için değer üreten ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum..

https://twitter.com/i/status/1718335116190044234

 

Video Linki: https://youtu.be/OGkZyyV3A14

Alternatif Video Linki: https://we.tl/t-GOe5twqwjO

 

YORUM YAP