DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Dağ Fare Doğurdu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dağ Fare Doğurdu
0

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yeni Türkiye Ekonomi Modeli’ni anlattığı toplantıda çok farklı cümleler kurmuş, halk bu konuşmalardan hiç bir şey anlamamıştı.

Bakan Nureddin Nebati, toplantıda şu cümleleri kullanmış ve dinleyenler de hiç bir  anlamamıştı. Bakan Nebati, “Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi gibi alanların etkisi ile daha fazla önem kazanmaktadır” 

      “Dağ fare doğurdu”

Daha önceki konuşmasında,” Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz? Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır” diyerek halkı şaşırtıcı ifade kullanan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, günlerce Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Bakan Nebati’nin gözlerindeki ışıltıyı bilmem ama, halkın üzüntüden, ağlamaktan, faturalarını ödeyemediğinden, geçinemediğınden, intihar eden evlatlar, analar ve babalar, hayat pahalılığı yüzünden ayrılan aileler yüzünden gözlerinde yaş kalmadı. Ne ışıltısı Bakan Nebati? İnsanların gözlerindeki feri kaçtı ?

Dolar ve Euro’nun sürekli olarak yükseldiği , enflasyonun üç haneli rakamlara yaklaştığı, işsizliğin giderek arttığı günümüzde ışıltılı gözlerle Türk Milleti’ne öğütler vererek umut ışığı dağıtarak (pardon hayal satan) Bakan Nebati, daha evvel, “6 ay sonra çok farklı noktalara gideceğiz, çok farklı noktalara…”

Mucizeler yaratan ve elinde sihirli bir değnek olan Bakan Nebati !!!

Bizleri daima şaşırtan ve sürekli farklı ifadelerle insanların aklı ile dalga geçen Bakan Nureddin Nebati, enflasyonda çok farklı noktalara geleceğini söylemiş ve 6 ay sonra enflasyonun düşeceğine ifade etmişti ! 

Heyt be ! kim tutar seni Bakan Nebati’yi 

Daha da ileri giden sihirli değnek sahibi ve mucize Bakan Nebati, 7 uyuyanlar ( 7 uyurlar) gibi bizleri 6 ay uykuya yatırmış ve 6 ay sonra uyuduktan sonra gözlerimizi açmamızı söylemişti. Efsane Bakan ,duayen Bakan, sihirli değnek sahibi Bakan Nebati, anlı şanlı bir açıklama yapmıştı,” “Hani hep hayal edersiniz ya, şöyle bir uyusam da 6 ay sonra uyansam diye; bir uyuyun 6 ay sonra uyanın… Çok farklı noktalara gideceğiz, çok farklı noktalara…”

Mucize sahibi Bakan bey, sen zaten uyuyorsun ama, bizler hiç uyumadan fıldır fıldır bakıyoruz. Neye mi bakıyoruz; Yüksek enflasyona bakıyoruz, kira fiyatlarına bakıyoruz, marketlere bakıyoruz, çarşıya, pazara bakıyoruz, kasaplara ve manavlara bakıyoruz, faturaları nasıl ödeyeceğimize bakıyoruz, benzin ve mazot fiyatlarına bakıyoruz , ailemizin nasıl geçineceğine bakıyoruz… Yani bakıyoruz da bakıyoruz…

Bakan Nebati,” uyanda balığa gidelim”…

Ayhan Yalçın 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP