DOLAR 32,2051 % 0.07
EURO 34,8832 % 0.02
STERLIN 41,0200 % 0.18
FRANG 35,2276 % 0.1
ALTIN 2.414,79 % 0,20
BITCOIN 67.559,74 -2.233

Isparta’nın Hakan Bayrakçı’sı; Mehmet Ali Çelik…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Isparta’nın Hakan Bayrakçı’sı; Mehmet Ali Çelik…
0

Gazeteci-Yazar Mehmet Ali Çelik, yaptığı isabetli anketlerle “Isparta’nın Hakan Bayrakçı’sı” şeklinde anılmaya başlandı.

Akdeniz Gazetesi, Küresel Akdeniz İnternet Sitesi ve TİNGADER Türkiye Dergisi İmtiyaz Sahibi, TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) Kurucu Genel Başkanı Mehmet Ali Çelik, seçim sonuçlarına yönelik anket çalışmalarıyla kentin nabzını tutmaya devam ediyor.

Mehmet Ali Çelik daha önceki seçimlerde elde ettiği başarısını 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde de tekrarladı. Gazeteci-Yazar Çelik, seçimlere iki hafta kala yayınladığı anket tahminindeki sıralama 31 Mart akşamında aynen gerçekleşti.

İsabetli tahminleriyle ünlü Sonar Araştırma Şirketi’nin Başkanı Hakan Bayrakçı’nın “Isparta versiyonu” diye anılan Mehmet Ali Çelik’in yaptığı ankete göre Şükrü Başdeğirmen birinci, CHP Adayı Atakan Yazgan ikinci, İYİ Parti’nin Adayı Ahmet Tural üçüncü ve MHP’nin Adayı Yusuf Ziya Günaydın üçüncü olmuştu. Anket sonuçlarına tepki gösteren Yazgan, Tural ve Günaydın 31 Mart’ta kazanan ismin kendileri olacağını iddia etmişlerdi. 

YALANCI ANKETÇİNİN MUMU SEÇİM AKŞAMI SÖNÜYOR

Gazeteci-Yazar Mehmet Ali Çelik anket çalışmasının meşakkatli bir iş olduğunu belirterek şunları söyledi:

Anket çalışması öyle dışarıdan göründüğü gibi değil. Ismarlama anketçilerin işi kolay. Ismarlayan parti ya da kişi, kurum nasıl bir sonuç istemişse o yönde çalışma yapıyorlar. Yalancı anketçinin mumu haliyle seçim akşamı sönmüş oluyor. Oysa biz birebir soruyor ve oyları öyle kullandırıyoruz. Çalışmalarımızı farklı yerlerde yaptığımız için her görüşten vatandaşımızın düşüncelerini sormuş oluyoruz. Böylece anket kutularımıza atılan oylar seçim günü sandıklara atılan oyların benzerine yakın çıkıyor.

ANTALYA’DAN TEKLİF GELDİ

Anket çalışmalarındaki isabetli sonuçların Isparta’nın dışındaki siyasetçilerin de dikkatini çektiğini hatırlatan Mehmet Ali Çelik, Antalya’nın iki ilçesinden 31 Mart seçimlerine yönelik anket için kendisine teklif geldiğini ancak Isparta’ya odaklandığından dolayı bu teklifleri kabul etmediğini söyledi.

Isparta’da 31 Mart akşamı çıkan sonuçları iki hafta öncesinde bildiklerini vurgulayan Çelik, “Bunu Sayın Şükrü Başdeğirmen’le de paylaştık ve rahat olmasını ifade ettik. Anket çalışmalarımızı sıralama ve oy oranlarıyla birlikte kamuoyuna da açıkladık. İşine gelmeyenler anket çalışmamızın doğru olmadığını öne sürerek adeta kendi kendilerini kandırdılar. Bu konuda Isparta’da markalaştık ve önümüzdeki süreçte çeşitli araştırmalarda anket hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi.  

YORUM YAP